Metrobüsler bir kadına emanetMetrobüsler bir kadına emanet :İstanbul’da günde 850 binin üzerinde insanın kullandığı metrobüsler bir kadına emanet. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu 30 yaşındaki Zeynep Pınar Mutlu, 2 sene önce Metrobüs İdare Müdürü oldu. Hatlarla alakalı bütün planlamaları yapan ekibin başındaki Mutlu, göreve başlar başlamaz yeni projeleriyle İstanbullular için hayatı kolaştırdı. Yolcuların indi-bindi yapmasına sebep olan ve parçalı hat denilen metrobüslere müdahale eden Mutlu, daha konforlu yolculuk için uzun hatları devreye soktu.

PROJE BAŞLATTI

Bunun için proje başlatan Mutlu, “Proje, yolcunun nereden binip hangi yerde indiği ile alakalı beslenen bir sistem. Bu veriyi kullanarak yolcuların minimum aktarma yapmalarını sağlıyoruz” diye belirtti . Proje sayesinde Avcılar-Söğütleşme arasındaki 34AS ve Beylikdüzü Zincirlikuyu arasındaki 34BZ hatlarını oluşturduğunu ifade eden Mutlu, “Yolcuların daha az aktarma yapmasını sağlayarak konforlu bir şekilde taşımaya çalışıyoruz” diye açıkladı .

İNSANSIZ TAKİP OLACAK

Dijital sisteme geçmeyi planladıklarını açıklayan Mutlu, “Sahayı tümünün insansız dijital ortamda yönetmek için çalışıyoruz” diye belirtti . Mutlu, yolcuların halinden anlamak için işe gidiş ve dönüşlerde metrobüsleri kullandığını belirtti .

Reklamlar