PIerre Lotiye iki yeni teleferikPIerre Lotiye iki yeni teleferik :Eyüp-Pierre Loti teleferik hattı Miniatürk’e uzatılırken, Miniatürk-Alibeyköy- Vialand teleferik hattının da yapılması planlanıyor. Miniatürk teleferik hattı 1.9 kilometre, Vialand teleferik hattı ise 3.5 kilometre uzunluğa sahip olacak

Eyüp’e nefes aldıracak proje için geri sayım başladı. Yılda 3 milyon kişinin ziyaret ettiği Pierre Loti’ye 2 yeni teleferik hattı geliyor. Projede, metro, tramvay ve meydan düzenlemesi de var. İstanbul trafiğine çözüm sağlayan ve turizmin canlanmasına yol açan teleferik hatlarına yenileri ekleniyor. Eyüp-Pierre Loti teleferik hattı Miniatürk’e uzatılırken, Miniatürk-Alibeyköy- Vialand teleferik hattının da yapılması planlanıyor. Projelerin tamamlanmasıyla Eyüp’te iki hatta hizmet veriliyor olacak. Miniatürk teleferik hattı 1.9 kilometre, Vialand teleferik hattı ise 3.5 kilometre uzunluğa sahip olacak.

MEYDANDA ULAŞIM RAHATLAYACAK
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, yaptığı açıklamada, bu hatlara ek olarak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak 2 metro ve 2 tramvay hattının çalışmalarının devam ettiğini anlattı. Projelerin 2.5 yıl içinde tamamlanmasının beklendiğini söyleyen Aydın, Eyüp Meydanı’ndan Pierre Loti’ye 10 yıldır hizmet veren teleferiğin bölgeye yetmediğine dikkati çekti. Aydın, ilçenin tarihi kimliğinden dolayı çok ziyaretçi aldığı için trafikte sıkıntılar yaşandığını, ulaşımı rahatlatacak ve tarihi dokuyu ortaya çıkaracak çalışmalar yapılacağını söyledi. Bu kapsamda Eyüp Meydanı yayalaştırılacak ve bisiklet yolları yapılacak. 555 Projenin bir ayağı da Eminönü’nden Alibeyköy’e Sahil hattı boyunca Eyüp’e ulaşacak yeni bir tramvay hattı. Tramvay hattına paralel olarak bisiklet yolları da oluşturulacak.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.