3. Bölge Müdürlüğünde Milli Sinyal Projesi İncelendi  1. Bölge Müdürlüğünde Milli Sinyal Projesi İncelendi : Genel Müdür Yardımcısı Ali İhsan Uygun, yerli sinyal işletmeciliğindeki Buharkent – Horsunlu (Aydın) etabını inceledi.

Genel Müdür Yardımcısı Ali İhsan Uygun, 3. Bölge Müdürlüğünce pilot uygulaması yapılan ve çalışmaları devam eden yerli sinyal işletmeciliğindeki Buharkent – Horsunlu (Aydın) etabını inceledi.

Düzenlenen toplantıya Genel Müdür Yardımcısı Ali İhsan Uygun, 3. Bölge Müdür V. Murat Bakır, Tübitak Bölge Enstitü Müdürü Dr. Mehmet Sezgin ve konunun takibi ve uygulamalarını yürüten teknik personel katıldı. Tübitak yetkilileri tarafından proje hakkında brifing verilerek, 2016 yılında Ortaklar – Denizli arasının tamamlanarak işletmeciliğe açılabilmesi için çalışmalarının sürdüğü, ayrıca Ortaklar – Selçuk ve Afyon – Denizli güzergâhlarındaki sinyal çalışmalarının tamamlanmasıyla yaklaşık 500 kilometrelik bir hat güzergâhında yerli sinyal kullanımının gerçekleşeceği ifade edildi.

Genel Müdür Yardımcısı Uygun; proje ve uygulamaları için memnuniyetlerini ileterek ilgililere teşekkür etti. Milli Sinyal çalışmalarının TCDD’nin tüm bölgelerinde yaygınlaştırılması ve çalışmaların hız kesmeden Seviye ”0” dan Seviye “1” e yükseltecek şekilde sürdürülmesi gerektiğini belirtti.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.