İzmir'de Güzelyalı 16 Sokak Geçici Olarak Trafiğe Kapatılıyor

İzmir’de Güzelyalı 16 Sokak Geçici Olarak Trafiğe Kapatılıyor :Konak Tramvayı’nın geçiş güzergahındaki hat imalatları nedeniyle Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nı Mithatpaşa Caddesi’ne bağlayan 16 Sokak, 10 gün süreyle trafiğe kapatılacak.
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kent ulaşımına yeni bir soluk kazandırmak amacıyla yürütülen Konak ve Karşıyaka tramvaylarının yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Mustafa Kemal Sahil Bulvarı Hava Eğitim Komutanlığı önünden başlayan Konak Tramvayı’nın ray döşeme işlemleri, Göztepe Şehit Kerem Oğuz Erbay Köprüsü’ne kadar geldi.
Mithatpaşa Caddesi ile Sahil Bulvarı’nı bağlayan yolların kesişme noktalarındaki hat imalatlarına ise 16 Sokak’tan başlanacak. 2016/41 nolu UKOME kararı doğrultusunda 23 Ocak 2016 saat 24:00’dan sonra Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’ndan Mithatpaşa Caddesi’ne dönüşü sağlayan 16 Sokak araç trafiğine kapatılacak. Okulların da tatile girmesi göz önünde bulundurularak başlatılan çalışmanın 10 gün içinde tamamlanması ve sokağın yeniden trafiğe açılması hedefleniyor.
Otobüs güzergahları da değişti
ESHOT Genel Müdürlüğü ise tramvay çalışmaları nedeniyle 16 Sokak’ı kullanan hatların güzergahını geçici olarak değiştirdi.
Buna göre, 169 numaralı Balçova-Konak, 554 numaralı Narlıdere-Konak, 202 numaralı Cumhuriyet Meydanı-Havalimanı, 12 numaralı F. Altay Aktarma-Halkapınar Metro, 5 numaralı Narlıdere-Üçkuyular İskele, 6 numaralı Arıkent-Üçkuyular İskele, 7 numaralı Sahilevleri-Üçkuyular İskele ve 480 numaralı İnciraltı-Üçkuyular İskele hatlarında sefer yapan otobüsler, bu süre içinde 16 Sokak’tan Mithatpaşa Caddesi’ne girmeden Marina kavşağından Fahrettin Altay Meydanı’na dönüş yapacak.Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar