Arabasıyla metro istasyonuna girdi trafiği kilitledi

Arabasıyla metro istasyonuna girdi trafiği kilitledi :Belçikalı bir vatandaş Range Rover marka arabasıyla metro istasyonuna girdi. Arabasının tekerleri rayların arasına sıkışınca metro trafiği felç oldu. 3,4 ve 51 numaralı seferler Pazartesi akşam saatlerinde durduruldu. Brüksel Toplu Taşıt Şirketi (Stib)’nden yapılan açıklamada Salı sabahı itibariyle seferlerin yeniden açıldığı açıklandı.
Pazartesi akşamı Brüksel’de ilginç bir olay yaşandı. Arabasıyla metro istasyonunun içine kadar nasıl geldiği bilinmeyen bir vatandaş raylar üzerinde yolculuğuna bir süre devam ettikten sonra Midi ve Porte de Hal istasyonları arasında sıkışıp kaldı. Bu ilginç olayın yanı sıra tekerlerin sıkışmasının ardından sürücünün takındığı tutumda bir hayli ilginç oldu. Uzun süre arabasında çıkmayan sürücü polislerin gelmesiyle beraber arabasından indirilebildi. Vatandaşın neden böyle bir eyleme kalkıştığı henüz bilinmiyor.
“Çok pahalıya mal olacak”
Brüksel Toplu Taşıt Şirketi (Stib) Basın Sözcüsü Guy Sablon olayda hiç kimsenin yaralanmadığını paylaşırken eylemi gerçekleştiren vatandaşın çok yüksek cezalar alabileceğini söyledi. Seferlerin bloke olduğu süreye orantılı cezaların verildiğini ifade eden Sablon, bu eylemin ilgili vatandaşa ”çok pahalıya mal olacağını” söyledi.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar