Norveç Demiryolları, Ülke İçi Hatların İdaresi İçin İhale Yapacak

Norveç Demiryolları, Ülke İçi Hatların İdaresi İçin İhale Yapacak: Norveç İletişim ve Ulaştırma Bakanlığı 4 Şubatta yaptığı açıklamada, ülke demiryollarının bazı bölümlerinin idaresi için yeni bir ihaleyi başlattığını duyurdu. Norveç Ulusal Demiryollarının idaresi için yapılacak ihale, hükümetin geçen sene uygulamaya koyduğu yeni bir kanun neticesinde yapılıyor.
Yapılan ihale iki ana bölümden oluşuyor. Bunlardan birincisi ülkenin güney kesiminde Oslo’dan başlayıp Drammen, Arendal, Egersund , ve Stavanger hattı için yapılacak. İkincisi ise ülkenin kuzey kesiminde 3 ayrı hat için yapılacak. Bu hatlar ise Oslo-Lillehammer-Trandheim-Mo i Rana-Bodo hattı, Trandheim-Hell-Storlien-Dambas hattı ve Trandheim-Raros-Hamar hatlarıdır.
Yapılacak ihalenin birinci bölümü için 2017 Ağustos ayında karar verilecek. İkinci bölümün ise 2017 Aralık ayında sonuçlanması planlanıyor. İki bölüm için de karar verilmesinin ardından seçilen firmalar 2018 yılı Aralık ayında faaliyetlerine başlayacak.Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar