Gebze Darıca Hafif Raylı Sistem Hattı Projesi Uygulamaya esas kesin proje hazırlanması ihalesinin ön seçim değerlendirme çalışmaları tamaınlandı

Gebze Darıca Hafif Raylı Sistem Hattı Projesi Uygulamaya esas kesin proje hazırlanması ihalesinin ön seçim değerlendirme çalışmaları tamamlandı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafindan 27 Ocak 2016 günü mümcaatlan toplanan, 2015/177319 KİK numaralı “Gebze-Darıca Hafif Raylı Sistem (HRS) ve İzmit Tramvay Uzatma Hatları Uygulamaya Esas Kesin Projelerinin Hazırlanması Mühendislik Hizmetleri” ihalesinin ön seçim değerlendirme çalışmaları tamamlandı.
İhalenin ön seçimini kazanan firmalar bugünlerde açıklanacak ve teklif istenecek. Ön seçim müracaatında bulunan firmalar şöyleydi:
1. Geodata Engineering
2. Ove Arup Partners International Ltd. – Arup Müh.
3. Proyapı Mühendislik
4. Su-Yapı Mühendislik
5. Yüksel Proje

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.