Haydarpaşa- Adapazarı Banliyö Seferleri Meclis Gündeminde

Haydarpaşa- Adapazarı Banliyö Seferleri Meclis Gündeminde :Hızlı tren çalışması nedeniyle kapanan, daha sonra açılmasına rağemen bir türlü istenilen hizmeti veremeyen banliyö hatları meclis gündemine geldi. Vatandaşın büyük mağduryet yaşadığı hatlarla igili soru önergesi veren CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar mağduriyetin giderilmesini istedi.
CHP Kocaeli Milletvekili ve PM üyesi Haydar Akar daha önce yerinde incelemeler bulunduğu banliyö hattını Meclis gündemine getirerek Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın cevaplaması istemi ile soru önergesi verdi.
GÜNDE 30 BİN YOLCUDAN AYDA 19 BİN YOLCUYA
Akar önergesinde 2012 yılında YHT çalışmaları nedeni ile kapanan Haydarpaşa- Adapazarı seferlerinin şu anki durumuna dikkat çekerek bu hattın eskisi gibi hizmet vermesi gerektiğini söyledi. 2012 yılında 36 ay kapanan hattın daha önceden 22 durak ve 24 sefer olarak vatandaşlara hizmet verdiğini belirten Akar, bir yıl önce tekrar seferlere başlayan bölgesel hatta durak sayısının 4’e ve sefer sayısının da 8’e düşmesinin yolcu sayısını da etkilediğini belirtti. Akar daha çok öğrenci, işçi ve memurların bu hattı kullandığının altını çizerek günde 30 bin yolcu bu hizmetten yararlanırken şu anda ayda 19 bin yolcu bu hattı kullanıyor ve maalesef bu durumdan vatandaşlarımız mağdur oluyor dedi.
VATANDAŞA İŞKENCE OLDU
Adapazarı Haydarpaşa seferlerinin işkenceye döndüğünü söyleyen Akar, ‘Eskiden vatandaşlarımız Adapazarı’ndan binip Haydarpaşaya direk gidebiliyordu ancak şu an Adapazarından Arifiye’ye ordan aktarma ile Pendik’e sonra dolmuşla Haydarpaşaya gidiyor’ dedi. Hattın eskiden olduğu gibi işletmeye alınması gerektiğini belirten Akar’ın soruları şöyle;
Özellikle öğrencilerimiz, memurlarımız ve işçilerimiz için büyük kolaylık olan Adapazarı Haydarpaşa hattında sefer ve durak sayıları neden düşürülmüş ve vatandaşlarımız mağdur edilmiştir?
Hattın 2012 yılı öncesinde olduğu gibi durak ve sefer sayılarında artış düşünülmekte midir? Ne zaman bu konuda gerekli adımlar atılarak durak ve sefer sayılarında değişiklik gündeme gelecektir?İlk yorum yapan olun

Yorumlar