Kaynak eğitimi alan mahkumlara sertifika

Kaynak eğitimi alan mahkumlara sertifika :SİVAS’ta Türkiye Demiryolları Makineleri Sanayi A.Ş (TÜDEMSAŞ) ile Adalet Bakanlığı öncülüğünde Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında kaynak eğitimi kursu gören 15 mahkum kursiyer sertifikalarını aldı.
TÜDEMSAŞ ve Adalet Bakanlığı tarafından SODES projesi kapsamında Sivas Denetimli Serbestlik İl Müdürlüğü ile TÜDEMSAŞ koordinesinde Kaynak Eğitimi ve Teknolojileri Merkezi’nde 15 mahkum 6 ay boyunca kaynak kursu gördü. Kursu başarıyla tamamlayan Denetimli Serbestlik kapsamındaki 15 mahkum için Kaynak Eğitimi ve Teknolojileri Merkezi’nde sertifika töreni düzenlendi. Törene Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan, Denetimli Serbestlik İl Müdürü İsmail Arslan ve kursiyerler katıldı.
Tören öncesi protokol üyeleri kaynak eğitimi gören kursiyerleri atölyede ziyaret etti. Daha sonra sertifika dağıtım törenine geçildi. Kaynak eğitimini tamamlayan 15 mahkuma sertifikaları verildi.
Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, mahkumların topluma yeniden kazandırılması için meslek edinmeleri konusunda önemli adım atıldığını belirterek, “15 arkadaşımız inşallah aldıkları bu belgeyle iş bulacaklar ve evlerine ekmek götürecekler” dedi. TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan ise proje ilk kez yapıldığını ve devamının geleceğini belirterek, “Bu arkadaşlarımız 6 aylık bir eğitim neticesinde daha sonra 20 saatlik teorik ve 60 saatlik pratik olmak üzere 80 saatlik bir eğitim aldılar. Bu eğitim neticesinde uluslararası akredite olmuş kuruluş tarafından sınava tabi tutulacaklar. Bu sınav sonrası almış oldukları belgeyle de dünyanın 82 ayrı ülkesinde geçerli bir belgeye sahip olacaklar. Bu bizim için, bölgemiz için bir nimet ve başlangıç olacaktır” diye konuştu.Armin

Rail Industry Show 2020

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar