Meksika demir yollarının eylemciler tarafından kapatılması yerel çelik piyasasını olumsuz etkiliyor

Meksika demir yollarının eylemciler tarafından kapatılması yerel çelik piyasasını olumsuz etkiliyor :Medyada yer alan bilgilere göre,Meksika başkanı Enrique Peña Nieto tarafından sunulan eğitim reformunu protesto etmek amacıyla greve giden Meksika Öğretmenler Sendikası’nın (CNTE) üyeleri ve destekçilerinin Meksika demir yollarını kapatması, yerel çelik üreticilerini ve diğer sanayi birimlerini olumsuz etkiliyor.
Meksika Çelik Birliği (CANACERO), demir yollarının eylemciler tarafından kapatılmasının birçok tesisi ciddi anlamda etkilediğini açıkladı. Ne yapabileceklerini düşündüklerini açıklayan Canacero, söz konusu olayın etkisinin çok büyük olacağını belirtti.
Demir yolunun eylemciler tarafından kapatılması sebebiyle konteynerleri teslim alamayan demir yolları operatörü Kansas City Southern Mexico (KCSM), hükümetten yardım istedi. KCSM, Meksikalı çelik üreticisi AHMSA, KIA Motors, ArcelorMittal México, Honda, Mazda, Ternium, General Motors ve Grupo Villacero’nun da olaydan olumsuz etkilendiğini açıkladı.
Meksikalı Reforma gazetesine göre, öğretmenler Michoacán eyaletinde demir yolunu 7 farklı noktada kapattı.Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar