Ödemiş-Torbalı arasında ek tren seferi başladı

Ödemiş-Torbalı arasında ek tren seferi başladı :Ödemiş’te 9 günlük bayram tatilinin sona ermesiyle Ödemiş tren istasyonu da hareketli anlar yaşadı. Yeni mesai döneminde bir ek seferin daha başlayacağı öğrenildi. Saat 10.27’de Ödemiş istasyonundan hareket edecek olan ek sefer Torbalı’ya kadar gidecek.
Ödemiş-Basmane arası günde altı sefer çalışan trenler her zaman olduğu gibi 9 günlük bayram tatili sürecinde de vatandaşlara yoğun bir şekilde hizmet verdi. Tatilin başladığı ve sona erdiği günlerde garda zaman zaman yoğunluk yaşandı. Edinilen bilgilere göre yeni mesai döneminde bir ek seferin daha başlayacağı öğrenildi. Saat 10.27’de Ödemiş istasyonundan hareket edecek olan ek sefer Torbalı’ya kadar gidecek.
“Çalışmalarımız sonucunu verdi”
Ek seferle ilgili olarak konuşan Ak Parti Ödemiş İlçe Başkanı Halil Demir, “Ödemişliler tren seferlerine büyük ilgi gösteriyor. Tren seferleri sırasında oluşan yoğunluğu azaltmak için çalışma başlatmıştık. Geçtiğimiz aylarda dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız, şimdiki Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ile görüşmüş konuyu kendisine aktarmıştım.
Çalışmalarımız sonucunu verdi. 10 Temmuz Pazar günü itibariyle Ödemiş’ten İzmir Basmane Yönüne saat 10.27’te olmak üzere ek sefer konulmuştur. Ödemiş’ten Sabah saat 7.00’de hareket edecek tren Torbalı’da İZBAN aktarmalı olarak İzmir’e ulaşacak” dedi.
Ödemiş-Basmane, Basmane-Ödemiş tren saatleri ise şöyle:
Ödemiş-Basmane hareket saatleri 05.20, 07.00, 10.27 ‘ek sefer’, 12.05, 14.50, hafta sonları 19.55.
Basmane-Ödemiş hareket saatleri ise 06.20, 09.20, 12.20, 15.10, 17.10, 20.25.
sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar