Milletvekili Barış Yarkadaş Haydarpaşa'nın satışı Darbe fırsatçılığı yapılmasın

Milletvekili Barış Yarkadaş Haydarpaşa’nın satışı Darbe fırsatçılığı yapılmasın :Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, tarihi Haydarpaşa Garı ve liman sahasını satmak üzere harekete geçti. 9 Ağustos’ta Kadıköy Belediyesi’ne yollanan yazıda “özelleştirme kapsam ve programına alınmasına yönelik çalışmalar çerçevesinde” 400 bin metrekare alan hakkında bilgi istendi.
Yazılı açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Türkiye’nin ve İstanbul’un tarihi simgelerinden Haydarpaşa Garı, liman ve geri sahasını satmayı düşünmek bir akıl tutulmasıdır. Haydarpaşa Liman ve Geri Sahası’nın özelleştirme kapsam ve programına alınmasına yönelik çalışmalar yapmak yangından mal kaçırma anlayışıdır. Biz yıllardır tarihi Gar’ın aslına uygun kalması için mücadele veriyoruz. Değişik yollar denendi, projeler üretildi bu bölgeye dokunulmasına ve yeni rantlar oluşturulmasına izin vermeyeceğiz” dedi.
‘DARBE FIRSATÇILIĞI YAPILMASIN’
CHP milletvekili Yarkadaş açıklamasında “Ülkemizin şu anda ana gündem maddesi FETÖ ile mücadele, diğer yandan PKK eylemlerine devam ediyor. Ülke de OHAL getiriliyor. Bir yandan da Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı arazi peşine düşüyor. Bakın, Kurbağalıdere’yi ıslah edemeyen bir AKP Belediyesi var, İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir yaz daha Kadıköylüleri kötü kokuya mahkum etti. Kadıköy halkı adeta feryat ediyor. Bunlara kulak tıkayan AKP, arsa ve arazilerin peşine düşüyor. Bu tarz eylemler Yenikapı ruhuna yakışmamaktadır” dedi.
İŞTE O YERLER
Bilgi istenen alanların hepsi kamu alanı ve bu alanlar TCDD, Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş., Toprak Mahsulleri Ofisi ve Maliye Hazinesi mülkiyetinde görünüyor. Başkanlığın, imar planı, haritaları, imar durumu belgelerini istediği alanlar şöyle:Haydarpaşa Garı ve arkası.Haydarpaşa Gar limanı.Et-Balık Kurumu’nun yeri.Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi.

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Pts 18

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 18 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Pts 18
Pts 18

İhale İlanı : Özel Güvenlik Hizmeti Alınacaktır (TÜLOMSAŞ)

Kasım 18 @ 15:00 - 16:00
Organizatör: TÜLOMSAŞ
+90 222 224 00 00

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar