Ankara Hızlı Tren Garı hizmete açılıyorAnkara Hızlı Tren Garı hizmete açılıyor :Günümüz mimari anlayışını yansıtan Ankara Hızlı Tren Garı, 29 Ekim’de açılıyor.
Avrupa’da altıncı yüksek hızlı tren işletmecisi olan Türkiye, bir başka projeyi daha tamamlıyor.
29 EKİM’DE HİZMETE AÇILACAK
Yapımı büyük ölçüde sonlandırılan Yeni Ankara Hızlı Tren Garı, ışıklandırıldı. Projenin 29 Ekim’e yetiştirilmesi planlanıyor.
8 kattan oluşan YHT garında, 3 adet peron ve 6 adet hızlı tren hattı yer alacak. Ankara YHT Garı, 19 yıl 7 aylık işletme süresi sonunda TCDD’ye devredilecek.
GÜNÜMÜZ MİMARİ ANLAYIŞINDAN YARARLANILDI
Proje, ulusal ve uluslararası standartlar dikkate alınarak hazırlandı. Diğer ülkelerdeki yüksek hızlı tren garlarının yapısı, düzeni, kullanım ve işletme şekilleri incelenerek planlanan YHT Garı için günümüz mimari anlayışını yansıtan, şehrin dinamizmini simgeleyen bir proje ortaya çıkarıldı.
KOLAYLIKLA ULAŞILACAK
Ankaray, Batıkent Metrosu, Başkentray, Sincan Metrosu, Keçiören Metrosu ve Havaalanı Metrosu ile bağlantılı olup, Ankara raylı sistemin merkezi olması hedefleniyor. Bu sayede yolcular ve kentlilerin ulaşım imkanlarına kolaylıkla erişmesi sağlanacak.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

1 Yorum

  1. Ankara YHT garı,görünüş olarak-mimari- yapısı hiçte kültürümüze ,geçmişimize,yapımlarımıza uygun görünmüyor.Projesi için yarışma yapılmalıydı ve dış görünüşü başka ülkelerinkine benzetilmemeliydi..Ayrıca bu bina çevreyi bozmuş,boğmuş,görüş alanlarını kapatmıştır..Bu gar yapımı sanki ticaret(lokanta,AVM,otel,vs vs )amacıyla yapılmış gibi.Eski gar binası sökülerek aynısı(sökülen malzemeleriyle)başka bir muhitte taşınmalı.Tabi üzerindki lojmanlar büro olarak kullanılmalı…eski gar-taş-binanın yeri de yeşil alan ve park olmalı..Gar önündeki OTOPARK işletilmesli de hoş değil.Park edenler ilk 25 dakika ücretsiz olmalı..duyduğumuza göre demiryolu emeklilerinden de oto park parası alınıyormuş.bu çok çirkin uygulama.(mahmut demirkollllu)

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.