BEBKAdan havacılık, raylı sistemler ve savunma sanayi sektörüne destek

BEBKAdan havacılık, raylı sistemler ve savunma sanayi sektörüne destek :Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı 2016 Yılı Mali Destek Programlarına yapılan başvuruların sonuçlarını açıkladı.
Bebka’dan Havacılık–Raylı Sistemler–Savunma Sanayi Sektörüne Destek…
BEBKA, 2016 Yılı Mali Destek Programları kapsamında Bursa’da toplam 11 projeyi destekleyecek.
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından 22.02.2016 tarihinde kamuoyuna duyurulan ve 09 Mayıs tarihine kadar başvuru kabulü yapılan 2016 Yılı Mali Destek Programlarına Bursa ilinden 31 proje başvurusu yapıldı.
2016 Yılı Mali Destek Programları değerlendirme süreci “Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliğine göre tamamlanarak, desteklenmeye hak kazanan projeler belirlendi. Gerçekleşen Yönetim Kurulu Toplantısında mali destek almaya hak kazanan projeler onaylandı.
Mali Destek Programlarına Bursa ilinden yapılan 31 proje başvurusundan Havacılık – Raylı Sistemler – Savunma Sanayi Sektörü Mali Destek Programından toplam 15 proje, 65 ve üzeri puan alarak başarılı bulundu. Bu projelerden 4 tanesi başarılı olmalarına rağmen değerlendirme puanlarına ve toplam program bütçesine göre yedek listede yer aldı.
Bursa ilinde asil listede yer alan projelere 4.9 milyon TL destek verilecek.
Havacılık – Raylı Sistemler – Savunma Sanayi mali destek programı kapsamında kazanan projelerin desteklenmesi ile havacılık, raylı sistemler ve savunma sanayi sektörlerindeki işletmelerin üretim altyapılarının ve kabiliyetlerinin geliştirilmesine, yüksek katma değerli sektörlerin rekabet güçlerinin artmasına imkân sağlanacak.
Bu arada, BEBKA’dan mali destek almaya hak kazanan bütün firmalara Bursa’da, 1 Kasım 2016 Salı günü Merinos AKKM 4 no.lu seminer salonunda, 09.30-15.00 saatleri arasında, sözleşme süreci ve proje uygulama dönemine ilişkin detaylı bilgiler verilecek.Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar