Yüksek Hızlı Tren kalbe zarar verir mi

Yüksek Hızlı Tren kalbe zarar verir mi :Geçtiğimiz gün bir yolcunun Yüksek Hızlı Tren’de kalp krizi geçirmesi sonrası gündeme gelen Yüksek hız kalp krizine yol açar mı? sorusuna kardiyoloji uzmanı açıklık getirdi.

İHA’ya açıklamalarda bulunan Acıbadem Eskişehir Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Utku Şenol, normal şartlarda hızlı trenlerin kalp krizine yol açmasının mümkün olmadığını kaydetti. Kalp krizlerinde stresin de bir risk faktörü olduğunu ifade eden Dr. Şenol, Bizim hızlı trenlerimiz kişilerin konforuna göre hazırladığı için yolcu o hızı hissetmez ve bir tehlikeye yol açmaz. Yani Yüksek Hızlı Tren’in kalp hastaları için bir tehlike oluşacağı yönünde bir düşüncenin oluşması doğru değil. Ama altta yatan tansiyon, şeker gibi bir takım kronik hastalığı varsa, sigarası varsa. Bu hastalarda yüksek stres her zaman ani kalp krizlerini tetikleyebilir. Geçtiğimiz gün trende kalp krizi geçiren şahsın rahatsızlığının Yüksek Hızlı Tren’le ilişkili olduğu kanaatinde değilim ama yüksek stresin, ani gelişen stresin her zaman için kalp krizlerini tetikleyebileceği bilinmelidir dedi.

Güncel Demiryolu İhalele Takvimi

Cum 20
Cum 20
Sal 24

İhale İlanı : Yatay Yaşam Hattı Satın Alınacaktır (TÜDEMSAŞ)

Eylül 24 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TÜDEMSAŞ
+90 346 2251818
Çar 25

İhale İlanı: Asansör Elektro-Mekanik İşleri Yaptırılacaktır

Eylül 25 @ 10:00 - 11:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Çar 25
Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.