Koşuyolu Çevre Gönüllülerinden Avrasya Tüneli EylemiKoşuyolu Çevre Gönüllülerinden Avrasya Tüneli Eylemi :İstanbul trafiğini rahatlatması beklenen Avrasya Tüneli nedeniyle Koşuyolu’ndaki otobüs durağının kaldırılmasını protesto eden vatandaşlar yol kapatıp, slogan attı.

Avrasya Tüneli düzenlemesi nedeniyle Koşuyolu’ndaki otobüs durağının kaldırıldığını ve Kadıköy’e giden E-5 bağlantı yolunun kapatıldığını belirten Koşuyolu Çevre Gönüllüleri, yol kapatıp slogan atarak seslerini duyurmaya çalıştı.

YOLU BİR SÜRE TRAFİĞE KAPATTILAR

Koşuyolu’nda toplanan gönüllüler, Avrasya Tüneli bağlantı yoluna kadar yürüdü. “Durağımızı da, yolumuzu da geri ver, Koşuyolu’nu hapsetme” yazılı pankart ile “Mahalleme, parkıma, durağıma dokunma” , “Avrasya açıldı Koşuyolu kapandı” ve “İBB durağımı geri ver” şeklinde sloganlar atan gönüllüler, yolu bir süre trafiğe kapattı.

“KOŞUYOLU TRAFİĞE HAPSOLDU”

Grup adına yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Avrasya Tüneli, Koşuyolu’nu ve civar mahalleleri trafiğe hapsetmiştir. Lambacı Sokak’tan E-5 otoyoluna, oradan da Haremya da Kadıköy yönüne gidiş, Avrasya Tüneli yüzünden bariyerlerle engellenmiştir. Uzun araba kuyrukları oluşmuştur. Daha 1 ay öncesine kadar 10-15 dakikada gidilebilen Kadıköy, 35-40 dakikada gidilebilir olmuştur.

EN BÜYÜK SIKINTI DURAK

E-5 karayolu üzerinde Kadıköy yönündeki otobüs durağı Avrasya Tüneli yüzünden kaldırılmıştır. Buna rağmen eski durak yerini kullanmaya çalışan vatandaşlar, zorluk ve kaza riski yaşamaktadır. Koşuyolu’na gelen vatandaşlar ya bir durak önce ya da bir durak sonra otobüsten inmektedir. Bu nedenle yaralanmalı kazalar meydana gelmiş, bir öğrencimiz karanlıkta E-5 kenarında tellere takılarak yaralanmıştır. Haftalardır mağduriyetini haykırıp İBB’yi şikayet yağmuruna tutan vatandaşlara, ‘Koşuyolu durağı güvenlik sebebiyle iptal edilmiştir. Yeni durak konulmayacaktır’ şeklinde cevap verilmektedir.

YETKİLİLERDEN YARDIM BEKLİYORLAR

Vatandaş olarak yetkililerden acilen bu soruna bir çözüm bulmalarını bekliyoruz. Yaptığınız bu yanlış düzenleme sonucu çocuklarımızın, ailelerimizin veya yakınlarımızın başına bir şey gelirse, sorumlusu sizlersiniz.”

Kaynak : www.marmaragazetesi.com

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.