Antalyaya 2 Yeni Ulaşım HattıAntalyaya 2 Yeni Ulaşım Hattı :Antalya Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşım sisteminin halkın ihtiyaçları doğrultusunda iyileştirilmesi ve geliştirilmesi için 2 yeni ulaşım hattı açtı. Bir yandan da alçak tabanlı, engelsiz ulaşıma uygun, klimalı otobüslein dönüşüm işlemleri hızla devam etmektedir. Diğer yandan mevcut hatları ihtiyaçlara daha uygun hale getirme çalışmaları yapılıyor. Ayrıca ülkemizde bir ilk olarak ilk duraktan Havaalanına aktarmasız tramvay seferlerini Antalya Büyükşehir Belediyesi gerçekleştirdi. Havaalanına en hızlı, en güvenli ve en konforlu ulaşım tramvaylarla gerçekleştirilmektedir.

Antalya Büyükşehir Halka daha iyi hizmet sunabilmek için iki yeni hat oluşturdu.

Birinci hattı döşemealtı expres hattı. Döşemealtı’nda yaşayan ve çalışan vatandaşların sabah ve akşam pik saatlerde ekspres seferlerle hızlı ve güvenli olarak tramvay ilk durağı olan Fatih Tramvay durağına ulaştırılacak. 3.Organize Sanayi durağından başlayacak seferlerle 1. ve 2. Organize Sanayi durağı, Uluslararası Antalya Üniversitesi durağı, Toki, Döşemealtı ve Yeniköy duraklarından yolcu alıp Fatih Tramvay durağına getirecektir. Aynı şekilde Fatih durağından 3.Organize Sanayi durağına ekspres yolcu taşınacaktır. Bu seferler sabah 06.00- 10.00 saatleri ile akşamüzeri 16.00-20.00 saatleri arası her onbeş dakikada bir  olarak gerçekleşecektir.

Diğer yeni hattı ise Kurşunlu mezarlığı hattıdır. Tramvayın Serik Caddesi üzerindeki Kurşunlu durağından hareket edip, Isparta yolu üzerindeki iki ana durak ile Kurşunlu Şelale durağında yolcu alan ve Kurşunlu Mezarlığı’na ulaşan bir hat da bugün itibarıyla hizmete sunulmuştur. Bu otobüsler aynı şekilde Kurşunlu Mezarlığı’ndan yolcu alıp Kurşunlu tramvay durağına gidecektir. Her gün saat 08.00 -18.00 arasında seferler saatte bir olarak gerçekleştirilecektir.

Ayrıca gerek Antalyalıların zaman zaman yanlarında Antalya kartlarının bulunmaması ya da kartlarında bakiyelerinin yetersiz olması nedeniyle araç içinde zorluk yaşadıkları ve gerekse kenti ziyaret amaçlı gelen misafirlerin kart merkezlerini bilememesi nedeniyle toplu ulaşımı kullanmakta sıkıntı çektikleri anlaşılmıştır. Özellikle taşımacı esnaf ve şoförler kartı veyahut bakiyesi olmayan yolcularla sorun yaşamaktadırlar. İşte bu soruna çözüm amacıyla 16 Ocak 2017 gününden itibaren otobüs şoförleri tarafından araç içine kullan at biletlerin satışına başlanacaktır. Kartların araç içi satış bedeli 6.00 lira olacaktır. Kullan-at kartlar, diğer tüm bayiler ve satış noktaları ile kart satış ve dolum makinelerinde 5.00 liradan satışı devam etmektedir. Kısacası fiyat artırma söz konusu olmayıp sadece araç içinde şoförler tarafından temin edilecek kartlar 6.00 lira olacaktır. Bilindiği üzere kartların 0.80 lirası kart maliyet bedeli olup içinde 4.20 lira biniş bedeli yüklüdür. Yani iki biniş imkanı mevcuttur. Araç içinde satılacak kartlarda da 4.20 lira yüklüdür. Bunlar da iki biniş için imkan vermektedir. Kullan-at biletleri bayilerden her seferinde en fazla 10 lira olmak üzere 4 kez yükleme yapılabilir ve içinde bakiye kalır ise bir tam biniş ücretine kadar tamamlama dolumu yapılıp kullanılabilir. Kullan-at biletlerde indirim ve aktarma indirimi uygulanamamaktadır.

 

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.