Bursa metrosunda can pazarıBursa metrosunda can pazarı :Bursa’da cep telefonuyla konuştuğu sırada metro hattına düşen bir kişi ölümden döndü. Trenin altında kalmaktan son anda kurtulan genç adam için metroda bekleyen yolcular ve güvenlikçiler seferber oldu. O anlar ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

İddiaya göre, olay Bursa’da şehir içi ulaşımın en önemli yolcu taşıma aracı olan Bursaray’ın Kültürpark istasyonunda yaşandı. İsmi belirlenemeyen bir kişi telefonla ilgilenirken park halindeki metroya bineceğini zannederek iki vagon arasındaki boşluğa düştü. Bu sırada vatandaşlar raylardaki adamı fark etti. Trenin iki vagonu arasında kalan genç adam şans eseri yara almadı. Metroda bulunanlar kazanın ardından dışarıya çıktı. Yolcular ve görevliler tarafından raylardan çıkarılan şahıs olay yerine çağrılan 112 ambulansıyla hastaneye kaldırıldı.

Kazayla ilgili tahkikat başlatıldı.

Geçtiğimiz günlerde de, Hindistan’ın güneyinde Tamil Nadu bölgesinde yaklaşmakta olan bir metro treninin önünde selfie çeken 21 yaşındaki öğrenci S. Gunasekharan hayatını kaybetmişti.

Her geçen gün katlanarak artan cep telefonu bağımlılığı, dikkat dağınıklılığına yol açarak insanları tehlikeye sokuyor.

 

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.