Çinden İngiltereye giden ilk yük treni Londraya ulaştıÇinden İngiltereye giden ilk yük treni Londraya ulaştı :Çin’in Avrupa ve Asya arasında ticareti artırmak için inşa ettiği demiryolu kullanılmaya başlanmıştı. Çin’den İngiltere’ye giden ilk yük treninin Londra’ya vardığı bildirildi.

1 Ocak 2017’de Çin’den yola çıkan trenin İngiltere’ye varması 18 gün sürdü. Trenin Kazakistan, Rusya, Belarus, Polonya, Almanya, Belçika ve Fransa’dan geçtiği belirtiliyor.

Çok kısa süre içerisinde ‘Yeni İpek Yolu’ projesinin avantajlı olduğu gözlemlendi. Proje resmen hayata geçirilmeye başladıktan sonraki ilk haftada Avrupa’ya doğru 1881 yük treninin yola çıktığı kaydedildi. Kargo şirketlerini 12 bin kilometrelik mesafe hiç korkutmadı.

Yükün tren yoluyla taşınmasının, denizyolu taşımacılığına göre neredeyse 3 kat daha hızlı, 30 gün daha az vakit aldığı, havayolu taşımacılığına göre ise, maaliyeti 5 kat daha ucuz olduğu aktarılırken, İngiltere’ye ulaşan İlk yük treninde küçük ev eşyaları, kıyafet ve başka tekstil malzemeleri taşıdığı açıklandı.

Çin’in 21.yüzyıldaki en büyük projelerinden biri sayılan, milyarlarca dolarlık bir altyapıya sahip ‘Yeni İpek Yolu’ sayesinde 16 Çin şehri 39 güzergah üzerinden 15 Avrupa kentine bağlanmış durumda bulunuyor.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.