Çökme Nedeniyle Kapanan Soğucak 1 Nolu Demiryolu Tünelinde Sona YaklaşılıyorÇökme Nedeniyle Kapanan Soğucak 1 Nolu Demiryolu Tünelinde Sona Yaklaşılıyor :TCDD 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay, çökme nedeniyle kapalı olan Balıkesir Savaştepe’deki 1 Nolu tünelde yol yapım işleri ve yapılan çalışmaları, TCDD’li teknik ekibi ve firma yetkilileri ile birlikte yerinde inceledi. Hızla devam eden ve son aşamaya gelen çalışmalar neticesinde tünelin kısa zaman içerisinde açılması planlanıyor.

TCDD 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay, çöken tünel için 3 milyon 200 bin lira yatırım yapıldığını ve tamirat bittiğinde, Balıkesir İzmir arasında çalışan tren seferlerinin tekrar başlayacağını belirterek, 378 metrelik tünel boyunca jumbo delik delme makinesi ile tünele bu güne kadar 8 bin 672 metre delgi, 22 bin 500 metre beton, bin 200 ton çimento enjeksiyonu yapılmıştır dedi.

05 Mart 2016 tarihinde Soğucak’da bulunan 1 no’lu tünel içinde yaşanan çökme sonrası 10 aydır Balıkesir İzmir arasında çalışan tren seferleri yapılamıyor. TCDD 3 Bölge Bölge Müdürü Selim Koçbay Balıkesir-İzmir tren seferleri çöken tünelin 2 ay içinde tamiri ile tekrar seferler başlayacağını açıklamış, göçüğün giderilmesi ve tünelin ıslahı için Hacettepe Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi ile ortaklaşa ıslah projesi yapılmış ve ıslah çalışmalarına başlanmıştı.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.