Hindistanda tren raydan çıktı 36 ölüHindistanda tren raydan çıktı 36 ölü : Hindistan’ın güney doğusundaki Andhra Pradeş eyaletinde bir ekspres trenin raydan çıkması sonucu 36 kişi hayatını kaybederken, 100’e yakın kişi yaralandı.

Demiryolu yetkililerinin sabotaj olmasından şüphelendikleri Cumartesi gecesi meydana gelen kazada trenin lokomotifi ile yedi vagon raydan çıktı.

Doğu Sahili Demiryolu Sözcüsü J.P. Mishra, lokomotif ve yedi vagonun raydan çıktığı kazada şu ana kadar 36 kişinin öldüğünü, bunlardan 19’unun kimliğinin tespit edildiğini belirtti. Ölü sayısının artabileceğini söyleyen Mishra, 100’e yakın kişinin de yaralandığını kaydetti.

Kurtarma çalışmalarının başladığı tren kazasında, Hindistan Başbakanı Narenda Modi, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, kazada yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı diledi. Ulusal Demiryolu Bakanı Suresh Purabhu da kazada hayatını kaybeden ve yaralananların ailelerine yardım yapılacağını açıkladı.

Tren kazalarının sıklıkla yaşandığı Hindistan’da 2012 yılında hazırlanan bir rapora göre yılda yaklaşık 15 bin insan ölüyor.

İki ay önce de ülkenin kuzeyindeki, Uttar Pradeş eyaletinde bir yolcu treninin 14 vagonu raydan çıkmış, kazada en az 145 kişi yaşamını yitirmiş, 76’sı ağır 226 kişi yaralanmıştı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.