İZBAN’da aktarma kalktıİZBAN’da aktarma kalktı :Vatandaşların büyük tepkisine neden olan İZBAN’daki aktarma çilesi sona erdi. Menemen-Tepeköy ve Cumaovası-Aliağa arasında 20 dakikada bir karşılıklı direkt seferler başladı. Bu haber vatandaşları sevindirdi. Torbalı’dan giden vatandaşlar aktarma yaşmayacak

İzmir’de şehir içi ulaşımı sağlayan İzmir Banliyö Sistemi’nde (İZBAN) aktarma sorununa çözüm getirildi. Vatandaşların uzunca bir süredir şikayet ettiği, kaldırılması için imza kampanyaları düzenlediği aktarma çilesi sona erdi. Konuyla ilgili İZBAN’ın twitter hesabından, “Yeni yılın ilk gününden itibaren yeni sefer planına geçtik. Yolcularımızın bilgisine sunarız.” başlığıyla yapılan duyuruda Aliağa ve Cumaovası arasında 20 dakikada bir direkt seferlerin başladığı belirtildi.

HER İKİ TRENDEN BİRİ DİREKT

Konuyla ilgili yayınlanan açıklamada, “İZBAN yeni yılın ilk günü ile birlikte her iki trenden birinin kuzey ve güneydeki uç istasyonlara direkt gideceği yeni sefer planına geçti. Menemen-Tepeköy ve Cumaovası-Aliağa arasında 20 dakikada bir karşılıklı direk seferler başladı. Menemen -Cumaovası arasındaki merkez hattında ise 10 dakika sıklıkla seferler devam edecek. Saat 22.20 kalkışlı seferlerin ardından merkez hattaki sefer sıklığı 20 dakika olacak.” ifadelerine yer verildi.

Kaynak : www.aliagaekspres.com.tr

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.