Sürücü Kurslarına Hemzemin Geçit Dersi KonulacakSürücü Kurslarına Hemzemin Geçit Dersi Konulacak :Hemzemin geçitlerde meydana gelen kazaların önüne geçmek isteyen Ulaştırma Bakanlığı talebi doğrultusunda ehliyet alacak olan sürücü adayları bundan böyle hemzemin geçitlerde teorik uygulama yapacak ve sınavlarda da zorunlu olacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Afyonkarahisar’da 21 Kasın 2015’te meydana gelen ve bir araçla trenin karıştığı kazaya ilişkin rapor hazırladı.

Hazırlanan raporu, Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderen bakanlık, bu tür kazalarının önüne geçilebilmesi için bazı önerilerde bulundu. Bakanlığın bu talebi üzerine Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü, 81 il milli eğitim müdürlüğüne talimat verdi.

Gönderilen talimata göre; İlk ve orta dereceli okullarda trafik derslerinde hemzemin geçitler konusuna daha fazla dikkat çekilecek.

Sürücü kurslarından demiryolu hemzemin geçitlerinin kullanımı hakkında teorik eğitimleri artırılmasını ve sınavlarda zorunlu uygulama yapılmasını istedi.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.