UDEM HAK-SEN Genel Başkanı Peker’den TÜDEMSAŞ’a ZiyaretUDEM-HAK SEN Genel Başkanı Peker’den TÜDEMSAŞ’a Ziyaret :UDEM HAK-SEN Genel Başkanı Peker, “TÜDEMSAŞ Sivas ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlıyor”

Ulaştırma ve Demir Yolları Hak Sendikası (UDEM HAK-SEN) Genel Başkanı Abdullah Peker ve Yerel Haksen Bölge Başkanı Mesut Şahin, TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan’ı makamında ziyaret ederek, şirket çalışmaları hakkında görüş alış verişinde bulundular.

Yapılan ziyarette konuşma yapan Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, TÜDEMSAŞ’ ın Sivas’a ve ülke ekonomisine büyük katkı sağladığını belirti.

Genel Başkan Peker, “Göreve başladığınızdan bu yana kısa sürede yaptığınız büyük işlerle TÜDEMSAŞ’ a büyümesinde ve ülke ekonomisine katma değer yapmasında öncülük etmenizden dolayı size teşekkür ediyorum. TÜDEMSAŞ yan sanayinin gelişmesinde yaptığınız çalışmalar sendikamız tarafından takdir edilmektedir. Sivas’ın en büyük sorunu olan işsizlik noktasında defalarca memur ve işçi kadrosu açarak TÜDEMSAŞ bünyesine kattığınız herkes tarafından bilinmektedir. Gerek fabrika içi bina yenileme, lojmanlarda yapılan geniş çaplı tadilatlar TÜDEMSAŞ’ın görünüşünü metruk bir şekilden kurtarıp modern binalar şekline dönüşmüştür. Yaptığımız son derece modern imalatlarında TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü işçi ve memur personelle yaptığımız takdir edilmesi gereken bir davranıştır.” dedi.

-“Ülke olarak her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız”
Son günlerde yaşanılan olaylara da değinen UDEM HAK SEN Genel Başkanı Abdullah Peker, “15 Temmuz hain kalkışmasında sergilediğiniz devlet adamlığı duruşunuz ve tüm demiryolu camiasının birlik ve beraberliği noktasında daire müdürleri ve sendikacılara öncülük yaparak, demokrasi yürüyüşleri düzenleyerek devletin yanında olduğunuzu belgelemiş bulunmaktasınız. Ülke olarak her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik içinde olmak durumundayız. Bu sebeple HAKSEN olarak her zaman kişiler de dil, din, irk, mezhep ve siyaset ayrımı gözetmeksizin memurların haklarını koruma ve geliştirmeye var gücümüzle çalışmaya devam etmekle beraber ayrıca başta PKK, FÖTÖ ve tüm bölücü yıkıcı unsurlara karşı mücadelede şartsız koşulsuz devletimize destek olmaya, bu mücadelede fikirlerimizle milletimizi uyanık tutmaya ve uyandırmaya devam etmekteyiz.” şeklinde konuştu.

TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan da Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker’e yeni görevinde başarılar diledi.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.