Birdal, Demiryollarının Gelişimindeki Önemli Aktörlerden Birisi TÜDEMSAŞ’tır

Birdal, Demiryollarının Gelişimindeki Önemli Aktörlerden Birisi TÜDEMSAŞ’tır : Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ve beraberindeki heyetle birlikte Sivas ziyareti kapsamında TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.


TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan’ı makamında ziyaret eden Müsteşar Yardımcısı Birdal’a Genel Müdür Koçarslan tarafından TÜDEMSAŞ’ın üretim ve yatırım faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü hatıra defterine yazdığı yazıda TÜDEMSAŞ ve Demiryolu sektörü ile ilgili düşüncelerini şu şekilde dile getirdi.
“ Ülkemizde uzun seneler boyu maalesef ihmal edilen demirağların yeniden hayat bulması için Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım liderliğinde başlatılan Demiryolu hamlesinin en önemli aktörlerinden olan TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etmekten büyük mutluluk duydum.

Yeni Türkiye’nin muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine çıkması yolunda en önemli ulaşım modlarından olan Demiryolu taşımacılığı alt yapısının ve teknolojisinin geliştirilmesi için büyük gayret sarf eden TÜDEMSAŞ Genel Müdürümüz nezdinde tüm çalışanları tebrik ediyorum. Nice başarılar dileğiyle”İlk yorum yapan olun

Yorumlar