Çukurova Havalimanı demiryolu hattıyla Mersin ve Adana’ya bağlanacakÇukurova Havalimanını demiryolu hattıyla Mersin ve Adana’ya bağlanacak :Bir dizi ziyaret ve açılış için Mersin’e gelen Kalkınma Bakanı Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın demiryolu aracılığıyla Mersin ve Adana’ya bağlanacağının müjdesini verdi.

Konuşmasında Çukurova Bölgesel Havalimanı’na da değinen Elvan, Mersinlilere müjde vererek, şunları söyledi: “Çukurova Bölgesel Havalimanımızın yapımına başladık. Havalimanını inşallah demiryolu hattıyla da Mersin’e ve Adana’ya bağlayacağız. Bunun müjdesini vermek istiyorum.

Havaalanının bir karayolu bağlantısı vardı. Bununla ilgili çalışmalar zaten sürüyordu ama demiryolu bağlantısı söz konusu değildi. Bununla ilgili de çalışmaları Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız yaptı. İnşallah havaalanı yapımı kapsamında demiryolunun da yapımı gerçekleşecek. Havaalanına gelen bir yolcu, tren vasıtasıyla hem Mersin’e hem de Adana’ya gelme imkanına kavuşacak.”

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.