Diyarbakır’ın ilçelerinde mezarlıklara ücretsiz ulaşım hizmeti başladıDiyarbakır’ın ilçelerinde mezarlıklara ücretsiz ulaşım hizmeti başladı :Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların mezarlıklara daha rahat bir şekilde ulaşmasını sağlamak amacıyla kent merkezinde hayata geçirilen ücretsiz toplu taşıma hizmetini dış ilçelerde de uygulamaya başladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’nın talimatıyla, vatandaşların mezarlıklara daha rahat ve sorunsuz bir şekilde ulaşabilmesi için perşembe günleri kent merkezinde uygulanan ücretsiz toplu ulaşım hizmeti, dış ilçelerde de hayata geçirildi. Büyükşehir Belediyesi, Bismil, Çermik, Çınar, Çüngüş, Dicle, Ergani, Eğil, Hani, Kocaköy ve Silvan ilçelerinde perşembe günleri mezarlık güzergahlarında ücretsiz toplu taşıma hizmeti vermeye başladı.

Vatandaşlar ilçe merkezlerine bırakılacak

Mezarlıklara gidecek vatandaşlar, perşembe günü belirlenecek saatlerde otobüsler tarafından ilçe merkezlerinden alınarak mezarlıklara götürülecek. Mezarlık ziyaretlerinin ardından vatandaşlar tekrar ilçe merkezlerine bırakılacak.

Lice ve Hazro ilçelerinde mezarlıklar yürüme mesafesinde olduğu için ulaşım hizmeti verilmeyecek. Kulp ilçesinde ise yol şartlarının uygun olmamasından dolayı mezarlıklara otobüs ile ulaşım hizmeti verilemiyor.

‘Bizim için çok önemli bir hizmet’

Mezarlıklara ulaşmada sorunlar yaşadıklarını belirten vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nin kendileri için çok önemli olan bir hizmeti hayata geçirdiğini söyledi. İsteyen herkesin Perşembe günleri sorun yaşamadan mezarlıklara gidebileceğini dile getiren vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

İlçelerde perşembe günleri mezarlık güzergahlarında çalışacak otobüslerin saatleri şöyle:

 

İLÇE ADI SAATLER
Ergani 13.00 – 16.00
Kocaköy 11.30 – 13.00
Hani 13.30 – 16.30
Dicle 14.30 – 16.30
Çermik 14.00 – 16.00
Çüngüş 13.00 – 14.00
Silvan 13.00 – 16.00
Eğil 11.00 – 13.30
Bismil 13.00 – 15.00
Çınar 12.30 – 13.30
Kulp Yol şartları uygun değil
Lice Yürüme mesafesinde
Hazro Yürüme mesafesinde
Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.