İstanbul – Sofya Ekspresi Sefer Ücretleriİstanbul – Sofya Ekspresi Sefer Ücretleri :İstanbul- Kapıkule demiryolu hattındaki yol yenileme çalışmalarının tamamlanması sonrasında, ülkemiz ile Avrupa arasında aktarmasız tren seferleri başladı.

TCDD Taşımacılık ile Bulgar Demiryolları arasında imzalanan anlaşma ile sefere konulan İstanbul-Sofya Ekspresi, ilk seferini gerçekleştirdi.

İstanbul/ Halkalı arasında hergün karşılıklı olarak işlemeye başlayan Ekspres; Halkalı’dan saat 22.40’da, Sofya’dan ise 21.00’de hareket ederek, İstanbul- Sofya arasındaki yolculuğunu 9 saat 50 dakikada tamamlıyor.

Ayrıca Eksprese yaz aylarında İstanbul- Belgrad ve İstanbul-Bükreş bağlantısını sağlamak üzere vagonlar bağlanacak.

İstanbul – Sofya Ekspresi, TCDD Taşımacılık Şirketine ait iki yataklı vagon, bir adet kuşetli vagon ve Bulgar Demiryollarına ait bir adet kuşetli vagon olmak üzere yüksek kalitede toplam dört vagondan oluşuyor.

Bilindiği üzere; ülkemiz ile Avrupa ülkeleri arasındaki yolcu taşımacılığı İstanbul- Bükreş arasında hergün karşılıklı olarak işletilen Bosfor Ekspresi ile sağlanıyordu. Ekspres, Trakya bölgesindeki yol yenileme çalışmaları nedeniyle Kapıkule- İstanbul arasında otobüs aktarmalı olarak işletiliyordu.

KUŞET SÜPLEMAN ÜCRETLERİ:

Halkalı – Sofya parkurunda kuşetli vagonunda;
6 kişilik kuşetli vagonda yolcu ve gece başına kuşet süpleman ücreti: 9,40 AVRO
4 kişilik kuşetli vagonda yolcu ve gece başına kuşet süpleman ücreti: 14,00 AVRO

Double (2/2) : 2 kişilik yataklıda bir kişi, ( II. mevki biletle geçerli)

Single (1/1) : 1 kişilik yataklıda bir kişi, ( I. mevki biletle geçerli)

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.