Halkalı-Kapıkule Tren Seferleri BaşlıyorHalkalı-Kapıkule Tren Seferleri Başlıyor :Geçtiğimiz yıl şubat ayında yolcu sayısının az olmasından dolayı seferden kaldırılan tren Uzunköprülülerin yoğun talepleri ve girişimleri sonucu tekrar seferlerine başlayacak.

Trakya’da demiryolu yenileme çalışmalarının ardından 3 yıl sonra, 20 Ekim 2015 tarihinde başlanan Çerkezköy-Kapıkule-Çerkezköy ve Çerkezköy-Uzunköprü-Çerkezköy tren seferleri 15 Şubat 2016 günü yolcu sayısının az olmasından dolayı kaldırılmıştı.

Uzunköprü – Çerkezköy tren seferlerinin iptal edilmesi kararının ardından Uzunköprü Belediyesi ve Uzunköprü Kent Konseyi birlikteliğinde bir imza kampanyası düzenlenmiş ve vatandaşlarda ‘Trenimizi geri istiyoruz’ adı altında ki imza kampanyasına yoğun katılım göstererek 7 bin imza toplanmıştı.

Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, toplanan imzaları Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına ulaştırılması için Uzunköprü Kaymakamlığına teslim etmişti.

Uzunköprülülerin tren talebi üzerine harekete geçen TCDD İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü tren seferlerin yeniden başlatılması için TCDD Genel Müdürlüğüne yeni bir teklif sunmuştu.

İlgili teklifin TCDD Taşımacılık A.Ş tarafından değerlendirildiği ve Kapıkule-Halkalı hattında karşılıklı olmak üzere 2 trenin yeniden seferlerine başlayacağı bilgisine ulaşıldı. Tren seferlerinin sabah 07.00 ile akşam 18.00 olarak faaliyete geçeceği ifade edildi.

Konu üzerine açıklama yapan Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İŞBİLEN, “Uzunköprü belediyesi olarak tren seferlerinin yeniden başlaması için elimizden geleni yaptık. Halkımızın isteği de karşılıksız kalmadı. Bu konuda Uzunköprü halkına teşekkür ediyoruz, tren seferlerimiz 1 Martta başlayacaktır.” dedi.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.