Samsunda Tramvay Hattı Çarşambaya Kadar UzayacakSamsunda Tramvay Hattı Çarşambaya Kadar Uzayacak : Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşambalılarla buluşmasında önemli açıklamalarda bulundu.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşambalılar Derneği’nin düzenlediği kahvaltıda hemşehrileriyle buluştu. Çarşamba Belediyesi Göl Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıda konuşan Yılmaz, raylı sistem hatlarıyla ilgili önemli açıklamalıar yaptı.

MUHTEMELEN 2 YIL SONRA…
Tramvay hattının Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne(OMÜ) ulaşması için çalışmaların başladığını hatırlatan Yusuf Ziya Yılmaz, “Raylı sistem hattının havaalanımıza kadar uzaması talebi var. OMÜ’den gelen isteği daha acil ve öncelikli bulduk. Yeni rektörümüz bizden rica ettik, gücümüzü buna yönelttik. Muhtemelen 2 sene sonra havaalanı Tekkeköy arasında bağlantı devam edecek” dedi.

ÇARŞAMBA HATTI PROJE AŞAMASINDA…
Başkan Yılmaz, Çarşamba’ya tramvay hattıyla ilgili olarak da, “Bu yöndeki çalışmalarımı sürüyor. Aynı şekilde hattın Taflan’a kadar uzatılması yönündeki taleplerle ilgili proje hazırlığını yapıyoruz. Havaalanı ile Çarşamba arası ise henüz proje aşamasında” diye konuştu.

BAFRA’YA KADAR ULAŞACAK…
Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, kahvaltı ile ilgili sosyal medya hesabında yaptığı fotoğraf paylaşımlarının üzerine ise, “İlk kez Çarşambalılar Derneği’mizin kahvaltısında açıklıyorum. Üniversiteye çıkaracağımız raylı sistemimizi Havaalanı Çarşamba, Taflan ve Bafra’ya da ulaştıracağız. Şimdiden proje hazırlıklarına başladık” diye yazdı.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.