TCDD, sorunu üst geçitle aşacakTCDD, sorunu üst geçitle aşacak :DSİ kavşağından Gültepe köprüsüne kadar demiryolu hattının iki tarafına ihata duvarı çekecek olan TCDD 4.Bölge Müdürlüğü, Okullar bölgesi ve yeni stadyumun olduğu bölgeye geçişi sağlamak için üst geçit yapacak.

TCDD 4.Bölge Müdürlüğü demir yoluna çekilecek ihata duvarı nedeniyle okullar bölgesine geçişte yaşanacak sorunu üst geçitle ortadan kaldıracak.

Bölge Müdürlüklerinin çalışmaları hakkında bilgi veren TCDD 4.Bölge Müdürü H. Ahmet Şener, “Bölge müdürlüğümüzün Sivas il sınırlarında toplam tutarı 95 milyon olan 30 projesi var. Bunların 2016 yılı harcaması toplamı yaklaşık 37 milyon. Fiziki gerçekleşme yüzde yedi görünüyor ama geçen yıllık harcamanın 35 milyonunu içinde bulunduran 53 km bir yol yenilememiz vardı. Onun ikmal çalışmaları var. Bu tamamlandığında kısa bir süre sonra açacağız ve bu fiziki gerçekleşme yüzde 30’ları geçmiş olacak.

2017 yılı içerisindeki önemli projelerimiz ise Sivas- Divriği arasında çalışan raybüsün bakım-onarım deposunu tamamlanması olacak.” dedi.

2017 projeleri hakkında da bilgiler veren Bölge Müdürü Şener, “Yol yenileme işi tamamlanmak üzere, ikmal işleri devam ediyor. Tecer-Kangal raylantı dediğimiz büyük tüneli de içerisinde barındıran yolumuzu, küçük istasyonlar anlamına gelen saydingler kurucağız, bu şekilde trafik kapasitesini arttıracağız. Yine bu yıl içerisindeki önemli projelerimiz, hemzemin geçitlerin geçiş konforu iyileştirmeleri, otomatik sistemlerin kurulması, altlı üstlü geçitlere dönüştürülmesi gibi projeler. Bunlar devam edecek. Bazı istasyonlarımızda istasyonun sahasının aydınlatılması sistemleri led projektörlere dönüştürülmesi işleri var” ifadelerini kullandı.

DSİ kavşağında Gültepe köprüsüne kadar demiryolu hattının tamamında iki taraflı ihata duvarı yapacaklarını kaydeden “Okullar bölgesi ve yeni stadyumun orada insanlar dağılıyor. Bu nedenle o bölgeye bir yaya üst geçidi yapacağız. Muhsin Yazıcıoğlu parkının içerisinde bir halı saha görünüyor. Onun hemen üst tarafındaki yolla bütünleşecek şekilde olacak. O bölgeye yine bir üst geçit yapacağız. Biz yer seçimini proje keşif hazırlanmasını, imar ve işletme işlerini protokol ile belediyeye bıraktık. Halı sahanın tam üstünden geçecek. Betonarme, yaklaşık 140 metre uzunluğunda, engellilerinde işine yarayacak asansörlü bir üst geçit planladık. DSİ kavşağına yine bir viyadüğü biz yapacağız. Demiryolunu ve Ankara karayolunu geçecek şekilde viyadük yapacağız. Bağlantı yollarını, toprak armesini Belediye yapacak.” açıklamasında bulundu.

Kaynak : www.sivasmemleket.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.