İETT’den temiz otobüs, mutlu yolculuk kampanyasıİETT’den temiz otobüs, mutlu yolculuk kampanyası :İETT’den, otobüslerin temiz ve bakımlı kullanımı için slogan hazırlayan İcadiye İlkokulu öğrencilerine ziyaret.

İETT Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hasan Özçelik, toplu taşıma araçlarının temiz kullanılması için slogan çalışması yapan İcadiye İlkokulu öğrencilerini ziyaret etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın da kutlandığı törende, Dr. Hasan Özçelik çocuklara toplu ulaşımı kullanmanın hava kirliliğini önleyerek çevreye sağladığı katkıyı anlattı. Öğrencilerin hazırladığı; ‘Temiz otobüs, mutlu yolculuk’ ve ‘Araçları temiz tut, sağlığına zarar verme’ gibi sloganlarla süslenen araçlar okul bahçesinde sergilendi.

İETT Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hasan Özçelik, toplu taşıma araçlarının temiz kullanılması için slogan çalışması yapan İcadiye İlkokulu öğrencilerini ziyaret etti. İETT Genel Müdürü Arif Emecen’i temsilen ziyareti gerçekleştiren Dr. Hasan Özçelik, öğrencilere toplu ulaşım kültürü konusundaki duyarlılıkları nedeniyle teşekkür etti. Okul bahçesine getirilen nostaljik otobüs Tosun ve Bilim Hattı araçları, çocukların hazırladığı sloganlarla donatıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın da kutlandığı törende öğrenciler, kendi hazırladıkları sloganların sergilendiği araçlarda keyifli vakit geçirdi. İETT Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hasan Özçelik, çocuklara yaptığı konuşmada, toplu ulaşımı kullanmanın hava kirliliğini önleyerek çevreye sağladığı katkıyı anlattı.

İETT’nin araçların temizliğine büyük önem verdiğinin altını çizen Dr. Hasan Özçelik, “Çocuklarımızın gösterdiği hassasiyet beni duygulandırdı. Temizliğe ve araçları korumaya yönelik verdikleri mesajlar çok önemli, çok değerli. İETT olarak her gün 4,2 milyon kişiyi araçlarımızda ağırlıyoruz ve gün sonunda bütün araçlarımız dezenfekte ediliyor. Toplu ulaşım kullanma alışkanlığının çocukluk yaşlarından itibaren gelişmesine son derece önem veriyoruz. Bugün görüyorum ki; çocuklarımız, bütün bunların farkında ve temiz ve bakımlı araçlarla yolculuğun mutlulukla ilişkisini kurabiliyorlar. Bu konuda büyüklerine mesaj veriyorlar. Onları tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Daha sağlıklı bir dünya için toplu ulaşım
Daha sağlıklı bir dünya için toplu ulaşımın kullanılmasının gerektiğini söyleyen Dr. Hasan Özçelik, sözlerine şöyle devam etti: “İstanbul’da toplu ulaşım hizmetinin en uygun fiyatlarla sunulması için denetim ve yönetim işlerini de biz üstleniyoruz. Siz değerli öğrencilerimizin indirim kartlarını biz hazırlıyor ve toplu ulaşım hizmetinden daha ekonomik olarak yararlanmanız için elimizden geleni yapıyoruz. Bütün bu hizmetlerin kalitesini yükseltmek için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Kadir Topbaş’ın liderliğinde çok çalışıyoruz. İstanbullulara, yani sizlere, ailelerinize sunduğumuz toplu ulaşım hizmetinin kalitesinde araçlarımızın temizliği ve bakımı elbette en önemli konuların başında geliyor.”

İETT araçları gece saat 04.00’a kadar temizleniyor
İstanbullulara hijyenik, konforlu ve güvenli toplu ulaşım hizmeti sunmayı ana görevi olarak belirlemiş olan İETT, her gün rutin olarak araçlarda yapılan iç ve dış temizlik işlemlerini en geç sabaha karşı saat 04.00’te bitiriyor ve araçlar tertemiz bir şekilde sabah servisine hazır hale getiriliyor.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.