İsa Apaydın Tahran’da UIC-RAME toplantısına katıldı

İsa Apaydın Tahran’da UIC-RAME toplantısına katıldı :TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın’ın başkan yardımcılığını yürüttüğü UIC-RAME’nin (Uluslararası Demiryolları Birliği-Ortadoğu Bölgesel Kurulu) 19. toplantısı, ​İran Demiryollarının ev sahipliğinde 02 Mayıs 2017 tarihinde Tahran’da gerçekleştirildi.


Toplantıya, TCDD Genel Müdürü ve UIC Başkan Yardımcısı İsa Apaydın, İran Yol ve Şehircilik Geliştirme Bakan Yardımcısı ve İran Demiryolları Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Saeed Mohammadzadeh, UIC Genel Müdürü Jean-Pierre Loubinoux, UIC RAME Koordinatörü Paul Veron, UIC Uzmanları, bölge ülkelerinden üyeler ve çok sayıda yetkili katıldı.

Toplantıda, UIC Orta Doğu Bölgesel Kurulu 2017-2018 yılı Eylem Planının güncellenmesinin yanı sıra Orta Doğu Bölgesi mali konuları ve bütçesi, RAME üyelerinin projeleri, Orta Doğu Demiryolları Eğitim Merkezi, 10 Temmuz 2017 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek UIC Genel Kurulu ve Statü Toplantıları ve 8-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek 10. UIC Dünya Yüksek Hızlı Demiryolu Kongresi, yeni gelişmelerle ilgili raporlar ve yeni RAME üyelikleri ile ilgili konular görüşüldü.

Ayrıca, 19. RAME toplantısı dolayısıyla bir araya gelen ev sahibi ülke demiryolları RAI ile TCDD arasında görüşme yapıldı.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar