RAİ Heyeti Genel Müdür Veysi Kurt’u Ziyaret Etti

RAİ Heyeti Genel Müdür Veysi Kurt’u Ziyaret Etti :Görüşmelerde bulunmak ve toplantılara katılmak üzere, ülkemize gelen İran Demiryolları (RAİ) Başkan Yardımcısı Hossein Ashoori başkanlığındaki bir heyet, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt’u makamında ziyaret etti.Yaklaşık 1 saat süren ikili görüşmede, dost ve kardeş ülkeler Türkiye ve İran’ın demiryolu sektöründe de ilişkilerini geliştirmesinin memnuniyet verici olduğu dile getirildi.

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdür Veysi Kurt heyetin ziyaretinde şunları ifade etti:” Ülkemizde demiryolu taşımacılığının serbestleştirilmesiyle birlikte kurulan TCDD Taşımacılık AŞ olarak, sadece yurtiçinde değil, yurtdışındaki 25 milyon km2’lik coğrafyada taşıma yapmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda komşularımız başta olmak üzere diğer ülkelerle işbirliği alanlarımızı genişletmek istiyoruz. İran Demiryolları da demiryolu taşımacılığının artırılması yönünde büyük bir çaba içerisinde bulunuyor. İşbirliği içerisinde çok güzel projelere imza atacağımıza inancım tamdır. Bugün heyetlerimiz arasında yapılacak görüşmelerin hayırlı olmasını diliyorum.”

Demiryolu sektörüne yeni katılan TCDD Taşımacılık AŞ’ye başarılar dileyen Ashoori de, İki ülke demiryolu paydaşlarının Türkiye ve İran arasındaki demiryolu taşımacılığının geliştirilmesi için büyük bir çaba içerisinde olduğuna vurgu yaparak, ayrıca Avrupa’dan İran’a, İran’dan Avrupa’ya yapılan taşımacılığın Türkiye üzerinden yapılmasının daha ekonomik ve hızlı olduğunu, her iki kıtadan da taşıma taleplerinin geldiğini, bunları birlikte değerlendireceklerini belirtti.

Armin

Rail Industry Show 2020

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar