İzmir Metro’dan engellilere Halkapınar metro istasyonunu kullanmayın uyarısı

İzmir Metro’dan engellilere Halkapınar metro istasyonunu kullanmayın uyarısı :İzmir’de Halkapınar metro istasyonunda bulunan engelli asansörü tamamen yenileniyor. Yenileme çalışmaları bugün başlıyor ve 15 gün sürecek çalışmalar süresince engelli yolcuların başka metro istasyonunda aktarma yapmaları talep edildi.

İzmir Metro sık sık arızalanaıum ve engelli vatandaşların sıkıntılar yaşamasına neden olan metro istasyonlarındaki asansörleri yeniliyor.

Asansör yenileme çalışmalarına Halkapınar metro istasyonunda bulunan engelli asansöründen başlandı.
İzmir Metro’dan yapılan açıklamada çalışmaların bugün başlayacağı 15 gün sürecek çalışmalar süresince engelli vatandaşların başka metro istasyonunu kullanmaları talep edildi.

İzmir Metro’dan yapılan açıklama şöyle;
İstasyonlarımızda engelli vatandaşlarımıza hizmet veren asansörlerimizin güvenli, konforlu ve emniyetli olması öncelikli görevimizdir.

Bu amaçla ekipmanların bakım ve kontrolleri sürekli yapılır, gerekli durumlarda değiştirme, yenileme yoluna gidilir.
Aynı anlayışla, İzmir Metro Halkapınar istasyonu dış asansörünü, tamamen yenilenmesine karar verilmiş, gerekli ön hazırlıklar tamamlanmıştır.

Özellikle engelli aracı kullanan yolcularımızın Halkapınar İstasyonu ile Eshot aktarma noktası arasında erişim sağladığı asansör, 05.07.2017 Çarşamba gününden itibaren 15 gün süreyle hizmet veremeyecektir.

Engelli yolcularımızın daha güvenli ve konforlu erişim sağlaması amacıyla yapılan yenileme faaliyeti süresince; Halkapınar Eshot aktarma kalkışlı otobüsleri kullanacakların, otobüs güzergahına en yakın bir başka İzmir Metro istasyonuna yönelmeleri uygun olacaktır.

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Pts 18

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 18 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Pts 18
Pts 18

İhale İlanı : Özel Güvenlik Hizmeti Alınacaktır (TÜLOMSAŞ)

Kasım 18 @ 15:00 - 16:00
Organizatör: TÜLOMSAŞ
+90 222 224 00 00

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar