Kırıkkale Valisi Haktankaçmaz YHT Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Kırıkkale Valisi Sayın Dr.M.İlker Haktankaçmaz, Yahşihan İlçesinde bulunan Yüksek Hızlı Tren şantiyesi ile Viyadük ve Aç-Kapa Tüneli inşaat çalışma alanlarında incelemelerde bulundu.


Şantiyeye gelişinde Vali Haktankaçmaz’ı, Yahşihan Kaymakamı Fatih Yılmaz ile TCDD Yapım Dairesi Başkanı Başak Karaman ve şirket yetkilileri karşıladı.

Daha sonra Proje Müdürü tarafından çalışmalar hakkında Vali Haktankaçmaz’a, ‘Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi Kırıkkale İl Sınırları Alt Yapım Çalışmaları’ hakkında bir sunum yapıldı.

Kırıkkale il sınırları içerisinde 83 km.lik bir bölümde çalışma yapıldığı ve bu çalışmaların üç ayrı yüklenici tarafından yürütüldüğünün belirtildiği sunumda, Kırıkkale mıntıkasında yaklaşık 18 milyon m3’lük bir kazı ve dolgu işinin olduğu, bunun 15 milyon m3’lük kısmının tamamlandığı ifade edildi.

İstatistiki bilgilerin verildiği sunumda; 12.899 metre tünel imalatının 5206 metrelik kısmının, alt geçitlerin % 87’sinin, üst geçitlerin % 75’inin, 136 adet menfezden 97’sinin, 6 adet köprüden 5’inin, 5 adet olan Aç-Kapa imalatından 1’inin, 12 adet viyadükten 4’ünün tamamlandığı ve en uzun viyadüğün 2216 metre olduğu belirtildi.

Sunumun ardından Vali Haktankaçmaz, Yüksek Hızlı Tren çalışmaları kapsamında Kızılırmak nehri üzerine kurulan 70 metre yüksekliğinde, 1437 metre uzunluğundaki 15 nolu viyadük ile AK-4 nolu Aç-Kapa tüneli çalışmalarını yerinde inceleyerek, burada çalışanlara kolaylıklar diledi.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar