“Hızlı Tren eninde sonunda Çorum’a gelecek”

AK Parti Çorum Milletvekili, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Parlementolararası Birlik Türk Grubu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın’ı makamında ziyaret etti.


Milletvekili Ceritoğlu, Karadeniz’i İç Anadolu’ya, Anadolu’yu da Akdeniz’e bağlayacak olan demiryolu projesinin bir an önce hayata geçirilmesi adına bu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.

GENEL MÜDÜR İLE PROJE ÜZERİNE İSTİŞARE YAPILDI
Ziyarette proje ile ilgili karşılıklı istişarelerde bulunduklarını ifade eden Ceritoğlu, toplam uzunluğu 286 km olacak olan Samsun-Amasya-Çorum-Kırıkkale demiryolu projesinin ihale aşamasında Delice-Çorum, Çorum -Merzifon ve Merzifon-Samsun olarak 3 safhada sona ereceğini kaydetti.

Delice-Çorum arası 95 km’lik ve Çorum-Merzifon 96 km’lik bölümlerinin 2016 yılında yüklenici firmaya yer tesliminin yapıldığını hatırlatan Ceritoğlu, 1/5000 ölçekli koridor belirleme çalışmalarının onaylandığını ve projenin 2018 yılının Mart ayında tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi.

“ÇORUM PROJENİN TAM ORTASI”
Çorum’un bu projenin tam göbeğinde yer aldığını açıklayan Ceritoğlu, Merzifon- Samsun arası 95 km’lik bölümün ise Mart 2017 tarihinde yükleniciye yer tesliminin yapıldığını ve 1/25000 ölçekli alternatif belirleme çalışmalarına başlandığını bu projenin de Eylül 2018 yılında tamamlanmasının hedeflendiğini belirtti.

“DEMİRYOLU ÇORUM’UN EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK”
Bazı kişiler tarafından kasıtlı olarak hızlı tren projesi konusunda çeşitli olumsuz söylentiler çıkarıldığını kaydeden Ceritoğlu, hızlı trenin eninde sonunda Çorum’a geleceğini ifade etti.

Çorum’un sosyol-ekonomik açıdan yeni bir kalkınma sahasına daha sahip olacağının altını çizen Ceritoğlu, “Genel Müdürlük ve Bakanlık nezdinde yaptığımız olumlu görüşmeler sonucunda Çorum’un hızla demiryolu ağına bağlanacağına dair müjdeyi hemşerilerimle paylaşmış oluyorum” dedi.

Ceritoğlu, “ AK Parti İktidarımızın ve hükümetimizin destekleriyle gerçekleştirilen demiryolu projemizin ilimize ve bölgemize hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Kaynak : www.corumhaber.net


İlk yorum yapan olun

Yorumlar