Sivas’ta demiryolu üst geçit çalışmalarıSivas Valisi Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın ve TCDD Sivas 4. Bölge Müdürü Hacı Ahmet Şener Sivas’ta Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı ile stadyumu birbirine bağlayacak olan üst geçit çalışmalarını yerinde inceledi.

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı’yla 4 Eylül Stadyumu arasında bulunan tren yolu nedeniyle bulvarın stada geçişi oldukça tehlikeli bir şekilde gerçekleştiriliyordu. Bu konuya duyarsız kalmayan Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Devlet Demiryolları Bölge Müdürü Hacı Ahmet Şener ile bir araya gelerek Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı ile stadyumu birbirine bağlayacak tren yolunun üzerine üst geçit yapılmasını talep etmişti. Bu talebi yerinde bulan 4 İşletme Bölge Müdürü Hacı Ahmet Şener çalışmalara başlamış ve bu üst geçidi yatırım programına aldırmıştı.

Bu çerçevede yapımına başlanan üste geçidi Vali Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, 4 İşletme Genel Müdürü Hacı Ahmet Şener ve diğer yetkililer birlikte inceledi.

Yapımına başlanan üst geçitte merdivenlerin yanı sıra engelli vatandaşlar için bir de asansör yapılacak. Yayalar için yapılacak olan üst geçidin kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.