İETT Otobüs Durakları Aydınlatma Sistemiyle DonatılıyorDurakların aydınlatma koşullarının iyileştirilmesi ve güvenliğin artırılması amacıyla başlanan proje kapsamında İstanbul’daki İETT otobüs duraklarına aydınlatma ekipmanları takıldı. İlk olarak 334 durağa takılan aydınlatma ekipmanlarının yıl sonuna kadar 3 bin durağa takılması planlanıyor. ​

İETT’nin çevreci uygulamalarının örneği olan ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını artırmayı amaçlayan proje ile İstanbul’daki otobüs durakları güneş enerji panelleri ve ışıklandırma ekipmanlarıyla aydınlatılmaya başlandı. Gerçekleştirilmekte olan bu proje ile İETT’ye ait kapalı tip otobüs duraklarında aydınlatma koşullarının iyileştirilmesi ve duraklarda güvenlik seviyesinin arttırılmasını amaçlanıyor.

Halen enerjisi bulunan 334 kapalı durağa ışıklandırma ekipmanı takılırken enerjisi olmayan 108 durağa da güneş enerjisi sistemi kuruldu. İstanbulluların hizmetine giren projenin önümüzdeki günlerde daha da yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.