TCDD 1118 Personel alacak! İşte o tarih

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’na 1118 personel alımının yapılacağı açıklandı.


Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan Devlet Demiryolarının altyapı ve taşımacılık olarak ikiye ayrıldığını ifade ettiği konuşmasında, TCDD’ye 773, TCDD Taşımacılık A.Ş,’ye ise 345 personel alınacağını söyledi.

TCDD personel alımına dair açıklamalarda bulunan Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, personel alımı ile ilgili sorulan soruya; “Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları ait altyapı ve Taşımacılık olarak ikiye ayrıldı. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları altyapı olarak 773 kişi alımı gerçekleştirecek. Alınacak personellerin 150’si işçi statüsünde olacak. Alımlar İŞKUR aracılığı ile yapılacak ve Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olma şartı aranarak mülakatla alımlar gerçekleşecek. Geri kalan 623 kişilik boş pozisyon için ise destek personeli alımı yapılacak.Yine bu alımlarda da KPSS şartı aranacak. Bu ay içerisinde açıklamış olduğumuz çalışmaları yapacağız” şeklinde cevap verdi.İlk yorum yapan olun

Yorumlar