Koçbay, Gaziemir Ulaştırma Personel, Okul ve Eğitim Merkez Komutanlığını Ziyaret EttiTCDD 3. Bölge Müdürü Selim KOÇBAY, Bölge Müdür Yardımcıları Nizamettin Çiçek ve M. Soner Baş ile TCDD Taşımacılık AŞ Lojistik Servis Müdür Yardımcısı Habil Emir, Gaziemir Ulaştırma, Personel Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığını ziyaret etti.

Ziyaret sırasında demiryolu, buharlı lokomotif ve vagonlardan oluşan demiryolu araç müzesi, vagon sevkiyatlarında görev alan personele yönelik demiryolu vagon yükleme eğitim alanı, ulaştırma müzesi ve milli mücadele zamanında TCDD Genel Müdürü olan ve ulaştırma müzesinde yer alan “Behiç Erkin Köşesi” gezilerek yetkililerden bilgi alındı.
Daha sonra Ulaştırma, Personel Okulu ve Eğitim Merkez Komutanı Albay Celal EZER tarafından günün anısına milli mücadelede vagon demirlerinin ve rayların eritilerek kılıç yapılmasını temsilen “İstiklale Doludizgin de demiryollarından eritildi kılıç 22 Şubat 1922” isimli ve “Türk Demiryollarının Babası olarak tarihe geçen Albay Behiç ERKİN, Atatürk’ün yönlendirmesiyle demiryollarının başına geçerek istiklale giden yolda cepheye personel/ikmal maddelerinin naklini yönetmiş, ray ve vagonlardan çelik sökülerek süvarinin ihtiyacı olan kılıçları yaptırmıştır” açıklamalı ray ve kılıç maketi ile TCDD Genel Müdürlüğüne atama yazısı hediye edildi.

TCDD 3. Bölge Müdürü KOÇBAY tarafından ise Ulaştırma Albay EZER ’e demiryolcuların geleneksel hale gelen köstekli saati ile Bölge Müdürlüğünce basılan İzmir Demiryolları kitabı hediye edildi.