Sivas’ta Düzenlenecek Tren Makinisti Kursu İçin Başvuran Adayların DikkatineTCDD Taşımacılık tarafından Sivas ili tren makinistlik kursu hakkında duyuru yayınlandı. Buna tren makinistlik kursu ve TCDD kursu taban puanları açıklandı.

TCDD Taşımacılık A.Ş. tren makinistlik kursu başvuru sonuçları hakkında duyuru yayınlandı. TCDD Taşımacılık’ın internet adresinden yayınlanan duyuruda, Sivas ilinde yapılacak tren makinistlik kursuna ait başvuru sonuçlarına, sınav tarihlerine ve KPSS taban puanlarına yer verildi. İlgili duyuru hakkında detaylar haberimizde yer alıyor.

İŞKUR ve TCDD işbirliğiyle düzenlenecek tren makinisti kursu için başvuru sonuçlarına göre sözlü sınava katılacak adayların listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. KPSS puan sıralamasına göre ilk 60 aday mülakata çağrıldı.

KPSS sıralamasına göre 1 ve 20 sıralı adaylar 20 Kasım 2017 tarihinde saat 9 – 12 arasında, 21 ve 40 sıralı adaylar aynı gün saat 14:00 ve 17:00 saatleri arasında seçmelere katılacak. Diğer adaylar 21 Kasım 2017 tarihinde seçmeye alınacak.TCDD makinistlik kursu taban puanları da açıklandı.

Buna göre seçmelere en düşük 73,6514 KPSS puanıyla aday çağrıldı. En yüksek puanlı aday ise 89,10439 puanla katılacak.

Liste için tıklayınız

 

Kaynak : www.mymemur.com.tr

 

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleri  1. makinistlik kursu ,sadece makına kullanmaktan ibaret değil.işletmeyi sistemleri ve araçları vede mevzuatı iyi bilmek lazım.Bu sebeple konuyu iyi bilen uzman eğiticiler olmalı.Eğiticiler nerede nasıl ne kadarsürede eğitildiğimerak konusu..similatör eğitimin ufak bir paarçası..eğiticilerin sınavı yapılıyormu?.makinist adayların teorik ve pratik eğitimini yapatıran hoca ayrı.sınav yapan hocalar ayrı olmalı.Soru seçimi ve doğru cevappları uzmanlık ister

  2. Bilal gungor sen neyapmaya calisiyon heryere basvuru yapiyon neyden korkuyonki zaten ilk sıradasın!!!!

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.