Ankara Kars Arası Doğu Ekspresi Seferlerine İlgi Giderek Artıyor

Yeni Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları ve Sefer Saatleri
Yeni Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları ve Sefer Saatleri

Ankara Kars Arası Doğu Ekspresi Seferlerine İlgi Giderek Artıyor : TCDD’nin Ankara Kars arası düzenlediği Doğu Ekspresi tren seferlerine talepte patlama yaşanıyor. Özellikle 18-25 yaş arası gençlerin günübirlik veya 2 günlük hafta sonu tatili için gittiği Kars, en çok ziyaret edilen yerlerden biri haline geldi. Foto- Tur düzenleyen çok sayıda grup da, Doğu Ekspresi ile Kars’a gitmeye başladı. Gazete Habertürk’ten Uzay Kesmen’in haberine göre günübirlik fotoğraf çekilip dönülen bir yer haline gelen Kars, sosyal medya ve Instagram’da da gündemde. Doğu Ekspresi ise gençler arasında ‘Like’ ekspresi haline gelmiş.


Ankara’dan başlayıp Kars’a kadar giden Doğu Ekspres bileti gündeme oturdu. Herkesin merak ettiği Doğu Ekspres bileti fiyatları ve gideceği iller merak ediliyor. Özellikle 18-25 yaş arası gençlerin günübirlik veya 2 günlük hafta sonu tatili için gittiği Kars, en çok ziyaret edilen yerlerden biri haline geldi. Foto- Tur düzenleyen çok sayıda grup da, Doğu Ekspresi ile Kars’a gitmeye başladı.

Oteller doldu

Kars’a artan ilginin sebebini özetleyen Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, “Kars, tarım ve hayvancılığın yanı sıra turizm cenneti. Özellikle Kars’ta kış turizmi ağırlıkta. Sarıkamış’taki kırsal karın ve pistimizin varlığı farklı bir güzellik. Sarıkamış’ı, Ani Harabeleri’ni, Kars Kalesi’ni anlatmaya çalışıyorduk, başardık diyebiliriz. Kars-Tiflis- Bakü demiryolu projesinin tamamlanması ve tren seferlerinin başlaması artı bir değer kattı. Otellerimizde yüzde 100 doluluk yaşanıyor. Bu yıl daha fazla talep var. Kars’a gelmek isteyenler için Doğu Ekspresi’ne ek vagonlar ilave edildi. İlimize olan talebin en önemli sebebi kış turizmi” diye konuştu.

İstasyonda Yatan Bile Oluyor

Kars Tren İstasyonu Hareket Memuru Sebahattin Koç, geçen yıla göre yüzde 40’lık artışa dikkat çekerek, “1 olan yataklı vagon sayısı kimi seferlerde 3’e çıkarıldı. 25 Aralık’a kadar çok sınırlı sayıda bilet kaldı. Çok büyük ilgi var. Doğu Ekspresi ucuz olduğu için gençler çok tercih ediyor. 5-10 kişilik gruplar halinde geliyorlar. Akşam gelip sabah dönenler de iki gün kalan da oluyor. Kimisi istasyonda yatıyor. Kars Kalesi, Ani Harabeleri ve Sarıkamış Kayak Merkezi’ne gidiyorlar” dedi

Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları

Aldığınız bölüme göre değişiklik gösteren Doğu Ekspres bilet fiyatları 47 TL TCDD’nin sitesine baktığınız zaman hemen online bilet alabiliyorsunuz.

Yatak Kuşet Fiyatları

YATAKLI VAGON FİYATLARI (YOLCU BAŞINA TAŞIMA + YATAK FİYATI) TRENLER TAM

  • Ankara-Kars (Ekspres) 1 Yatak DOĞU EKSPRESİ 95,00 TL
  • Ankara-Kars (Ekspres) 2 Yatak 80,00 TL
  • Ankara-Kurtalan (Ekspres) 1 Yatak GÜNEY EKSPRESİ 87,75 TL

Doğu Ekspresi Güzergah Haritası

Doğu Ekspresi İliç Manzarası

Ankara Kırıkkale Kayseri Sivas Erzincan Erzurum Kars güzergahında sefer yapan ve 1933 km‘lik yolu 24.5 saatte (1 gün 30 dakika) tamamlayan TCDD’ye ait ekspres Doğu Ekspresi oluyor.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar