Denizli OSB’ye demiryolu için imzalar atıldıDenizli Organize Sanayi Bölgesi ve yakın çevresinde bulunan sanayi kuruluşlarının gerek yurt içi, gerekse ithalat-ihracat ve transit taşımalarda ulaşım maliyetlerini minimum seviyeye indirmek amacıyla Bölgeye bitişik alan içerisinde bir yükleme-boşaltma istasyonu kurularak İzmir-Alsancak Limanına götürülmesi planlanmaktadır.

Bu kapsamda; Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü nezdinde yapılan girişimleri neticesinde teknik bir ekip Bölgede inceleme yapmış ve yapılan inceleme neticesinde OSB tarafından gösterilen alan üzerinde mutabakata varılmış, projenin belirlenen bu alan üzerinden devam ettirilmesine karar verilmiştir.

Bunun üzerine, TCDD Genel Müdürlüğü ile mutabakat metninin imzalama töreni 08.12.2017 tarihinde TCDD Genel Müdürlüğü tarafından kendisine yetki verilen Demiryolları 7. Bölge Müdürü Adem Sivri, Bölgemiz Yönetim Kurulu Üyelerinin ve Bölge Müdürümüz Ahmet Taş’ın katılımı ile imza töreni gerçekleştirilmiştir. Bu protokol metnini TCDD adına Demiryolları 7. Bölge Müdürü Adem Sivri, Denizli Organize Sanayi Bölgesi adına Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu, Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Necip Filiz imzalamışlardır.

Mutabakattan sonra TCDD Genel Müdürlüğü tarafından proje yapımına başlanılacak ve 2018 yılı içerisinde de projenin tamamlanması planlanmaktadır. Projenin tamamı TCDD tarafından gerçekleştirilecektir.