Gaziantep’te Tramvay Duraklarının Uzatılması Yolcu Kapasitesini Arttırdı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iştiraki Gaziulaş tarafından işletilen tramvaylardaki durakların büyütülmesi ve vagonların arttırılması yolcu kapasitesini arttırdı.

Raylı sistemde çalışan araçların dizili çalışabilir hale gelmesi ve durakların uzatılması neticesinde oluşan kapasite artışı sayesinde, ulaşımda tramvayı tercih eden yolcu sayısında artış meydana geldi. Yapılan çalışmalarla daha konforlu ulaşım imkânı oluşturulduğu da ifade edildi.

Gaziulaş yetkililerinin açıklamasına göre; durak uzatımı öncesinde maksimum vagon araçla yapılan seferler, 2017 yılında 38 vagon ile yapıldı. Bu sayede yolcu konforunda da iyileştirme sağlandı. Gaziulaş yetkilileri, 2018 yılı içerisinde hatta günlük çalışan vagon sayısının 40’ın üzerine çıkmasının planlandığını bildirdi.

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.