İş Kazasında Kaybettiğimiz Hasan Çavuş’un ArdındanBELEMEDİK-HACIKIRI 20 NO.LU TÜNEL..

İhtimaldir..

Yıllardır yaptığı gibi o sabahta tam vaktinde işinin başındadır Hasan ÇAVUŞ..

Adım başı conta olduğu günleri dün gibi hatırladığı, ömrünü yoluna serdiği yolları bir adım daha ileri götürmek için gelmiştir o sonunda ışık görülen tünele…

Tez ulaştı acı haber…

Bir can daha gitti raya, traverse, balasta, makasa aşık..

Kaç umut, kaç hayal sakin bir emeklilik hayatının özleminde sıkıştı tünelle o derme çatma iskele arasına…
Kitabını yazarken “Aman dikkat” deyip, yolun başına gelince “İdare ediver, ne olacak? Veya birazcık direnç göstersen amma da takoz oldun ha” diyen bir bakış açısı bir neferini daha kaybetti .

Mesleğin tanımı yapılırken kalın kalın kitaplarda kocaman kocaman “Çok Ağır ve Tehlikeli İş” yazarken 1856 yılından beri rayla konik olarak buluşan tekerleği baştan sona aynı çapla düşünmek, imal etmek, kullanmak hangi mühendislik bakış açısının eseri acaba ?

Rayın bandajla hukuku apoleti bol afilli personel ile değil becerisi, deneyimi, apoletli personel ile geleceğe yürüyecektir…

Söz konusu, sahada ray olduğunda deneyim ve tecrübe her türlü diplomaya baskın gelir..

Hasan Çavuşu, onu ve bu mesleği gönülden seven insanların omuzlarında ebediyete yolcu ettik..

Sistemsizliğin, bilgisizliğin idare ediverciliğin sonucunda kayıp giden bir ömür, kurumun koridorlarında eksilen bir sayıdan çok daha fazlasını ifade etmeli artık..

Güvenliğin günden güne önem kazandığı, teknolojinin, bilimselliğin her zamankinden daha hızlı ilerlediği bu çağda bakış açılarının orta çağla kıyası bizlere yakışmıyor artık.

Yitip giden bu canın sorumlusu o candan farksız mengeneler altında çalışan kontrol teşkilatı mı yoksa “bu bakışın” açısı mı ?

Biz YOLDER olarak meslektaşımız Hasan Çavuş’un, başka Hasan Çavuşlar da olmasın diye hukukun tüm mecralarında adaletin peşinde olacağız..

Başımız sağolsun…

Yolder Başkanı Özden POLAT

Reklamlar