Adana Metrosu’nda Otizm Farkındalık Etkinliği

Adana Büyükşehir Belediyesi, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) gönüllüleriyle birlikte Adana Metrosu’nda müzikli etkinlik düzenledi. 1-5 yaş arasındaki çocuklarda sosyal etkileşime ve iletişime zarar veren, ancak erken tanı ile tedavi edilebilen otizme karşı farkındalığı arttırmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte metro yolcularına otizmle ilgili broşürler dağıtıldı.


CANLI MÜZİKLE SEYAHAT
Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Adana Şubesi üyeleri, otizmli çocuklar ve ailelerini misafir etti. Metroya binen ZİÇEV gönüllüleri ve otizmli çocuklar, 13 kilometrelik güzergah boyunca gitar eşliğinde şarkılar söyleyip, farkındalığı arttıran broşürler dağıttı.

METRO YOLCULARI BİLGİLENDİRİLDİ
ZİÇEV gönüllüleri, otizmin sosyal etkileşime ve iletişime zarar veren, beyin gelişimini engelleyen nörobiyolojik bozukluk olduğunu belirtip, erken tanı, eğitim ve aileye doğru danışmanlık verildiğinde bireyin bağımsız yaşayabilme düzeyine gelebildiğini anlattı. ZİÇEV yöneticileri, farkındalık etkinliğine desteklerinden dolayı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye teşekkür etti.


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar