Başkan Çelik, Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı’nda İncelemelerde Bulundu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ulaşım yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, şehrin en önemli bulvarlarından birisi olacak olan Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı’nda incelemelerde bulundu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı’ndaki incelemelerine Farabi Caddesi ile kesişimine yapılacak olan Aydoğan Aydın Paşa Köprüsü’nün bulunacağı bölge ile başladı. Başkan Çelik, Aydoğan Aydın Paşa Köprüsü’nün temelinin 21 Nisan Cumartesi günü atılacağını belirtti.

Daha sonra Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı’nın devamı olan eski adıyla Tavlusun Caddesi’ne geçen Başkan Çelik, buradaki eski evlerin yıkımıyla ilgili çalışmaları takip etti. Bulvardaki çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini ifade eden Başkan Çelik, “Şehrimizdeki en önemli akslardan biri olan eski adıyla Tavlusun Caddesi’nde çok hızlı bir şekilde kamulaştırma, istimlak rıza ile anlaşma ve yıkım çalışmalarına girdik. Ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışıyorlar. Yolun ne kadar acil olduğunu buradaki trafik yoğunluğu gösteriyor” dedi.

Anayurt’tan Erkilet’e uzanacak raylı sistem hattının da bu caddeden geçeceğini hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, “Kısa sürede yolun sağ tarafında çalışmalara başlayacağız. Ayrıca Hulusi Akar Bulvarı’nı Farabi Caddesi’ne bağlayacak katlı kavşakta da yoğun bir şekilde çalışmalarımız sürüyor. Katlı kavşağın temelini 21 Nisan’da atacağız. Bu şehirde yaşayan hemşehrilerimize daha konforlu ulaşımı, daha güvenli trafiği sağlamak amacındayız. Alt yapı kuruluşlarımız da mevcut hatların deplasesi için çalışıyorlar. Alt Yapı Koordinasyon Merkezimiz gerekli planlamalarını yapıyor. Alt ve üst yapısıyla mükemmel bir bulvarı şehrimize kazandıracağız” diye konuştu.

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.