Kadıköy’ün Ana Girişi 1 Yıl Kapatılıyor…Tıbbiye Caddesi’ndeki Köprü Yıkılıyorİstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre Haydarpaşa – Gebze banliyö hattındaki yenileme çalışmaları nedeniyle Tıbbiye Caddesi üzerindeki karayolu köprüsü yıkılacak.

Üsküdar ve Kadıköy’ü birbirine bağlayan Tıbbiye Caddesi üzerindeki Haydarpaşa Köprüsü, Marmaray projesi kapsamında yıkılıyor. Üsküdar’dan Kadıköy’e giden ana arter 1 yıl boyunca kapalı kalacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, bu akşam başlayacak çalışmalar çerçevesinde bölgede geçici tedbirler alınacak.

Otobüs, minibüs, dolmuş, taksi ve servisler ise Dr. Eyüp Aksoy Caddesi’nden şu andan Kadıköy’den ana çıkış olarak kullanılan dört şeritli Orgeneral Şahap Gürler Caddesi’nin iki şeridini kullanarak Rıhtım Caddesi’ne girebilecek.
Haydarpaşa Numune Hastanesi yönünden Kadıköy’e yürüyen yayalar için ise ayrı bir yol yapılacak. Tıbbiye Köprüsü yenileme çalışmasının, yaklaşık 1 yılda bitirilmesi planlanıyor.

Fotoğraf : gazetekadikoy

Reklamlar