Ankara’da Metro ve Ankaray İstasyonları Dahil 9 Ayrı Noktada İftar İkramları Sunulacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da “ev tadında” iftar çadırlarında Başkentlileri ağırlayacak.


Birlik, beraberlik ve paylaşma ruhunun yaşandığı mübarek Ramazan Ayı boyunca, Başkent’in 9 ayrı noktasında kurulacak dev iftar çadırları Başkentlileri buluşturacak. Büyükşehir Belediyesi ayrıca Metro ve Ankaray İstasyonları’nda da vatandaşlara her gün iftar saatinde ikramlarda bulunacak.

HER GÜN 12 BİN BAŞKENTLİ AYNI SOFRADA BULUŞACAK

Dayanışmanın, paylaşmanın karşılıklı hoşgörü ve sevginin en üst seviyelerde yaşandığı bu kutsal ayda Nostaljik Ramazan akşamlarındaki kalabalık iftar sofralarının yaşatılacağı iftar çadırlarını Başkent’in 9 ayrı bölgesine kuracak olan Büyükşehir Belediyesi, her gün ortalama 12 bin Başkentliyi ağırlayacak.

Siteler, Beşevler Metro İstasyonu çıkışı, Sincan, Mamak, Pursaklar, Polatlı, Yenimahalle, Mamak ve Altındağ’da kurulacak olan dev çadırlarda ay boyunca 360 bin Başkentlinin aynı sofrada iftar açması hedefleniyor.

KLİMALI ÇADIRLAR

Hava sıcaklıklarının da yüksek olacağı düşüncesiyle klima önlemi de alan Büyükşehir Belediyesi, iftar çadırlarına iftar programlarının izlenebilmesi için LCD ekran televizyonlar da yerleştirdi.

Vatandaşlara her gün EGO yemekhanesinde hazırlanan ve en az 4 çeşit yemekten oluşan menü ikram edilecek. Hijyenin ön planda tutulduğu iftar çadırlarında, yemeklerin yanında hurma ve su ikramı da yapılacak.

On bir ayın sultanı Ramazan ayının ilk günü olan 16 Mayıs Çarşamba günü açılacak olan İftar çadırlarının kurulacağı alanların adresleri ise şöyle:

Siteler – Seğmenler Kent Meydanı – Ulubey Mah. Selçuk Cad. Siteler itfaiyesi karşısı
Beşevler Metro İstasyonu çıkışı
Sincan – Sincan Kent Meydanı – Mareşal Fevzi Çakmak Cad. Polatlı 2 cad. Kent meydanı
Mamak – Akdere Merkez Camii Yanı
Pursaklar – Karacaören Toki Blokları İçi
Polatlı – Heykel Meydanı
Yenimahalle – Demetevler Hastane Metro İstasyonu Açık Otopark Üst Kademe
Mamak – Kusunlar Toki Konutları – Zirvekent
Altındağ – Hüseyingazi Ekin Mah. Bostancık Cad. Rauf Denktaş Parkı içi

METRO VE ANKARAY’DA İFTAR İKRAMLARI

Ev tadında iftar çadırlarında, aynı sofrada binlerce Başkentliyi ağırlayacak olan Büyükşehir Belediyesi, bunun yanında da Metro ve Ankaray İstasyonları’nda da iftar ikramlarında bulunacak.

Şehir dışından gelen, işten veya okulundan çıkan, davetli olduğu yere yetişmeye çalışan Başkentlileri de unutmayan Büyükşehir Belediyesi, Metro ve Ankaray İstasyonları’nda her gün dağıtacağı iftarlıklarla yalnız bırakmayacak. Buralardaki vatandaşlara içerisinde poğaça, su ve ıslak mendil bulunan paketleri ikram edecek olan Büyükşehir Belediyesi’nin, Ramazan ayının paylaşma, dayanışma, birlik ve beraberlik ruhuna uygun çalışmaları bunlarla sınırlı olmayacak. Ramazan ayında gıda yardımlarını da artıracak olan Büyükşehir Belediyesi, mahallerde belirlenen noktalarda kişi başı günlük bir ekmek dağıtımına da devam edecek.


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar